Studium je tříleté, zakončené absolutoriem s právem udělovat titul DiS. Přijímáni jsou absolventi gymnázií a středních odborných škol (s maturitou). Na vyšší odborné škole lze studovat v denním studiu, i ve studiu při zaměstnání (kombinovaná forma studia). Odborná složka vzdělání vytváří vědomostní základ pro formování odborného lesnicko-ekologického a biologického názoru.

Číst dál

V denním čtyřletém studiu se žáci připravují na odborné práce spojené s prací lesního a mysliveckého hospodáře. Absolventi nacházejí uplatnění u lesnických subjektů, orgánů ochrany životního prostředí, státní správy a myslivosti. Teoretické znalosti aplikují studenti v praxi. Díky spolupráci s brněnskou rodinnou firmou HA-SOFT, s.r.o. máme k dispozici nejmodernější špičkový software pro komplexní řízení lesního hospodářství.

Číst dál

Absolventi získávají úplnou kvalifikaci středoškolsky vzdělaných odborníků v oblasti ochrany přírody a životního prostředí. Obor připravuje nejen úzce specializované pracovníky pro ochranu přírody a lesa, ale i odborníky, kteří jsou schopni odborné ekologické poznatky uplatňovat v různých oblastech (chráněné krajinné celky, národní parky, referáty životního prostředí, inspekční činnost a nakládání s odpady).

Číst dál

Je čtyřletý studijní obor, který v denním studiu poskytuje střední odborné vzdělání ukončené maturitní zkouškou. Absolventi se uplatní jako operátoři harvestorů, řidiči vyvážecích traktorů, specialisti pro provoz lesních lanovek a ve funkcích středních technicko-hospodářských pracovníků v činnostech, které souvisejí s využíváním techniky a zajišťováním její provozní spolehlivosti.

Číst dál

Zajišťuje střední vzdělání s výučním listem, ukončené závěrečnou zkouškou. Doba přípravy trvá tři roky. Forma vzdělání je denní. Absolventi se uplatní zejména při vykonávání odborných prací školkařských, při zakládání a obnově lesa, ochraně lesa, při těžbě, druhování, manipulaci a soustřeďování dříví, manipulačních skladech,

Číst dál

Prezentační video školy

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.