Dne 5.10.2021 vyjeli studenti 4.B ročníku společně se svými vyučujícími za názornými ukázkami pilařské výroby a pěstování horských smíšených porostů do oblasti Orlických hor.

Exkurze zaměstnanců ČLA Trutnov letos zamířila do širší oblasti pohraničního pohoří Bílých Karpat. Na přírodně a kulturně bohaté pomezí Moravy a Slovenska, jehož podrobnějšímu poznání by samozřejmě bylo zapotřebí věnovat mnohem delší čas, jsme se vypravili ve dnech 2. - 5. 7. 2021.

Ve středu 23. června jsme se jakožto třída 3.A sešli brzy ráno na vlakovém nádraží v Trutnově. Odtud jsme se pak vlakem přesunuli do Janovic, odkud nás čekala cesta pěšky skrz Teplické skály. Jak jsme se stále více blížili ke skalám, příroda se začínala měnit.

1.C dokonce dvakrát! Teplé červnové pondělní ráno, dechberoucí výhledy a vrcholové partie Krkonoš téměř bez turistů. Za těchto ideálních podmínek vystoupali studenti tříd 1.C a 1.E z Pomezních bud na vrchol Sněžky.

V úterý 22. 6. se na ŠP uskutečnila již druhá poutavá instruktáž společnosti Mercata LES. Děkujeme Ing. Plačkovi a Ing. Vítečkovi za názorné ukázky a předané informace k aplikačním technikám pesticidů a repelentů užívaných v LH.

Ve dnech 24. a 25. května se studenti 2.A a 2.B zúčastnili za odborného vedení pracovníků ÚHÚL terénní pochůzky. Tato odborná akce byla zaměřena na základní typologickou diferenciaci našich lesů, postupně jsme navštívili stanoviště ve všech lesních vegetačních stupních.

V minulém týdnu proběhlo představení chemických přípravků určených pro lesní hospodářství. Pracovníci firmy nám přímo na Školním polesí předvedli praktické ukázky aplikace chemických prostředků na ochranu lesa.

V týdnu od 21. do 25. září proběhla odborná exkurze třídy 4.C studující v maturitním oboru Mechanizace a služby. Žáci postupně navštívili řadu zajímavých míst v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji.

Třída 3. A se zúčastnila exkurze v rámci předmětu environmentální výchova, více v článku našeho studenta, Jana Lotze.

V rámci předmětu Environmentální výuka navštívili naši studenti centrum obnovitelných zdrojů ČEZ Hučák v Hradci Králové, dále se zastavili v bioplynové stanici v Jaroměři a poslední zastávkou byla kompostárna v témže městě.

Dne 26.11.2019 vyjeli žáci 4.A společně se svým třídním učitelem, Ing. Janem Térou za názornými ukázkami pěstování borových a dubových porostů do oblasti Vysokého Chvojna.

Na světě jsou místa, kam se zajedete podívat, abyste se pokochali krásou krajiny nebo určité lokality. Existují ale i místa, kam jedete, abyste si připomněli hořkou minulost, ze které se chcete poučit, a možná se pak i pokusit zabránit, aby se historie opakovala.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

csenfrdeitplsv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.