Třída 2. O se zúčastnila třídenní exkurze, kdy se nejprve vydala do Krkonošského národního parku a navštívila Sklenářovice, Rýchory, Obří důl. Následně se studenti vydali do CHKO Železné hory a navštívili rezervaci Zubří a prales Polom.

V rámci celodenního praktického cvičení z předmětu Pěstování lesa se studenti třídy 3. B vydali se svým vyučujícím do Semenářského závodu v Týništi nad Orlicí a do lesní školky Nové Zámky u Hostinného.

Za ukázkami pěstování borovice a dubu se při svém celodenním praktickém cvičení vydali studenti třídy 4. B do oblasti Vysokého Chvojna. Vzorové hospodaření na majetku Lesního družstva Vysoké Chvojno předvedl studentům ředitel společnosti Radomír Charvát.

Studenti 3.OC navštívili v rámci exkurze větrnou elektrárnu u Zlaté Olešnice. Třetí elektrárna v podkrkonošské obci je nejvyšší stavbou svého druhu v České republice. Tentokrát vítr pořádně foukal a bonusem byl výhled na Sněžku.

Dne 5.10.2021 vyjeli studenti 4.B ročníku společně se svými vyučujícími za názornými ukázkami pilařské výroby a pěstování horských smíšených porostů do oblasti Orlických hor.

Exkurze zaměstnanců ČLA Trutnov letos zamířila do širší oblasti pohraničního pohoří Bílých Karpat. Na přírodně a kulturně bohaté pomezí Moravy a Slovenska, jehož podrobnějšímu poznání by samozřejmě bylo zapotřebí věnovat mnohem delší čas, jsme se vypravili ve dnech 2. - 5. 7. 2021.

Ve středu 23. června jsme se jakožto třída 3.A sešli brzy ráno na vlakovém nádraží v Trutnově. Odtud jsme se pak vlakem přesunuli do Janovic, odkud nás čekala cesta pěšky skrz Teplické skály. Jak jsme se stále více blížili ke skalám, příroda se začínala měnit.

1.C dokonce dvakrát! Teplé červnové pondělní ráno, dechberoucí výhledy a vrcholové partie Krkonoš téměř bez turistů. Za těchto ideálních podmínek vystoupali studenti tříd 1.C a 1.E z Pomezních bud na vrchol Sněžky.

V úterý 22. 6. se na ŠP uskutečnila již druhá poutavá instruktáž společnosti Mercata LES. Děkujeme Ing. Plačkovi a Ing. Vítečkovi za názorné ukázky a předané informace k aplikačním technikám pesticidů a repelentů užívaných v LH.

Ve dnech 24. a 25. května se studenti 2.A a 2.B zúčastnili za odborného vedení pracovníků ÚHÚL terénní pochůzky. Tato odborná akce byla zaměřena na základní typologickou diferenciaci našich lesů, postupně jsme navštívili stanoviště ve všech lesních vegetačních stupních.

V minulém týdnu proběhlo představení chemických přípravků určených pro lesní hospodářství. Pracovníci firmy nám přímo na Školním polesí předvedli praktické ukázky aplikace chemických prostředků na ochranu lesa.

V týdnu od 21. do 25. září proběhla odborná exkurze třídy 4.C studující v maturitním oboru Mechanizace a služby. Žáci postupně navštívili řadu zajímavých míst v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.