Do lesa s lesníkem

Kategorie: Aktuality
Autor: Bc. Veronika Chrobáková
Vytvořeno: 25 září 2020

Cílem akce bylo ukázat dětem a jejich učitelům lesnické činnosti v praxi, představit dřevo jako obnovitelnou surovinu a les s jeho hospodářskými i sociálními souvislostmi.

Po slavnostním zahájení se děti vydaly na jednotlivá stanoviště, kde na ně čekaly ukázky lesnických činností, kterých se ujali naši studenti.

Program této naučné akce je navržen tak, aby děti pochopily, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají. Dnes jsme zaujali a potěšili celkem 120 dětí, které k nám přijely ze základních škol z Trutnova, Malých Svatoňovic a Batňovic.

Děkujeme našim studentům za perfektní výkony na stanovištích. Akci pořádá Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Českou lesnickou akademií Trutnov, Lesy a parky Trutnov a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.