Ve čtvrtek 5. 12. 2019 se někteří studenti 1. a 3. ročníků vydali autobusem do předvánoční Prahy. Nejprve navštívili informační středisko Poslanecké sněmovny, kde sledovali film o historickém vývoji moci zákonodárné.

Poté se všichni účastníci přesunuli do budovy sněmovny, kde prošli přísnou bezpečnostní kontrolou a ve dvou skupinách mohli z návštěvnické galerie shlédnout interpelaci poslanců na ministry vlády České republiky.

V další části dne se výprava přesunula přes Karlův most do centra Prahy a směřovala do divadla Kalich v Jungmannově ulici. Zajímavostí je, že v Kalichu si letos připomínají 20 let od založení. Další kulaté jubileum připadá na herce Pavla Zedníčka, který dostal k sedmdesátinám jako dárek titulní roli v Molierově komedii Lakomec. Komedie Lakomec oslovuje diváky a čtenáře již více než 350 let, a to se povedlo i v Kalichu.

Člověk by snad někdy tragikomického Harpagona v Zedníčkově podání i politoval. Některé hlášky z díla se už stávají pomalu legendárními například: ˶Věřit bankám? Rozhodně ne! Ale ukrýt své jmění do pokladničky? To je přece první místo, kam by se zloděj podíval!̋ Pavel Zedníček svým výkonem nejednou strhnul obecenstvo včetně našich studentů k bouřlivému potlesku, navíc opět ukázal, že chamtivý Harpagon, je postavou nadčasovou! Ing. Josef Drobný, Mgr. Petr Havíř

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.