Divadélko pro školy opět po roce u nás

Kategorie: Aktuality
Autor: Mgr. Petr Havíř
Vytvořeno: 29 listopad 2019

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 se aula ČLA Trutnov zaplnila nedočkavými žáky 1. a 3. ročníků akademie. Zkušená herecká dvojice Václav Lojška a Vojtěch Likař z Hradeckého Divadélka pro školy již byla připravena zahrát představení Jak jste to myslel pane Shakespeare?

Odborný výklad o životě a dílech autora byl vtipně doplněn hranými ukázkami ze slavných shakespearovských her a sonetů. Výsledkem bylo, že aula se často otřásala smíchem diváků. Herci začali úryvkem hry Richard III., dialogem nájemných vrahů, majících odstranit následníka trůnu. Z komediální tvorby Shakespeara byla předvedena část hry Marná lásky snaha. Další část představení věnovali básnickým Sonetům. Vrcholem se stala světoznámá tragédie Romeo a Julie, a to ve formě improvizační show s diváky.

Zajímavostí je, že Divadélko pro školy má ve svém souboru pouze 3 herecké dvojice, přitom však patří k nejvíce vytíženým divadlům v naší republice, kde zajišťuje představení od mateřských škol až po střední školy. Divadélko je proslulé originální prací a kontaktem s publikem, využíváním improvizace. Ani letos herci na lesárně nezklamali a byli odměněni opětovným potleskem. Děkujeme studentům za pomoc při přípravě představení, chválíme aktivní přístup a slušné chování všech po celou dobu!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.