Den lesní techniky

Kategorie: Aktuality
Autor: Veronika Chrobáková
Vytvořeno: 14 říjen 2019

V sobotu se v prostředí krásných hradeckých lesů konal oblíbený Den lesní techniky, letos obohacený o Festival dřeva. Nádherné počasí přilákalo mnoho návštěvníků, kteří obdivovali ukázky lesní techniky, myslivecké kynologie, sokolnictví, řezbářské umění a mnoho dalšího.

Naše škola zde zajišťovala Lesní stezku, na které si mohli malí návštěvníci lesa vyzkoušet obratnost při chůzi na chůdách, nebo při hodu na cíl. Stezka byla nejen zábavná, ale hlavně naučná. Poznávání paroží, lesní zvěře, dřevin, ukázky stop – to vše pod dohledem našich žáků z 1. A a 1. B, kteří na jednotlivých stanovištích učili malé návštěvníky o přírodě. Rukama jim prošlo téměř 600 dětí a to si zaslouží velký obdiv a poděkování. K vidění byl také harvestorový simulátor. Zpětná vazba od návštěvníků je pro nás důkazem, že se stezka líbila a to nás těší. Česká lesnická akademie má zájem podílet se na aktivitách, které jsou založeny na smyslovém prožitku přímo v prostředí lesa.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.