Zážitkový kurz první pomoci

Kategorie: Aktuality
Autor: Mgr. Petra Adamcová
Vytvořeno: 17 květen 2019

V dnešní době by měl zvládnout poskytnout první pomoc každý. Nikdy nevíte, kdy se dostanete do situace, kdy budete moci někomu zachránit život.

Ve středu 15. 5. si měli možnost studenti 2. E a 3. H vyzkoušet v týmech na jednotlivých stanovištích na namaskovaných figurantech poskytování první pomoci v nejrůznějších situacích objevujících se v běžném životě (například při dopravní nehodě nebo v případně epileptického záchvatu, při masivním krvácení, hypoglykémii, uštknutí zmijí, popáleninách různého rozsahu, otevřené zlomenině atd.). Kromě záchrany postižených byli žáci nuceni si uvědomit nutnost ochrany vlastního bezpečí, jednat ve stresové situaci, orientovat se v závažnosti stavu pacienta, ale také spolupracovat.

Zážitkový způsob vzdělávání je velmi efektivní, vědomosti jsou podávány interaktivní formou. Jedná se o nácvik praktických dovedností v různých modelových situacích s přesným scénářem a realisticky namaskovanými poraněními. Jedině ucelené a na vlastní kůži zažité zkušenosti se stávají opravdovými dovednostmi, a ne pouhými poučkami, které se rychle zapomínají. Účastník, který prošel zážitkovou výukou má mnohem větší šanci, že v reálné situaci dokáže účinně pomoci. Podobné akce jsou vždy velkým přínosem.

Poděkovat bychom chtěli především realizačnímu týmu z VOŽ a SZŠ Trutnov pod vedením Mgr. Libuše Kotykové.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.