Okresní kolo ve fotbale

Kategorie: Aktuality
Autor: Bc. Josef Kvasničák
Vytvořeno: 22 březen 2019

První jarní den proběhl v Trutnově tradiční turnaj v kopané středních škol. Pouze čtyři školy byly schopné a ochotné vyslat svá družstva. Hrálo se systémem každý s každým půl hodiny.

První utkání se SPŠ nezačalo vůbec šťastně. Hned první útok po pravé straně vyřešil Martin Jukl faulem ve velkém vápně a následovala jasná penalta. Náš brankař Matěj Rodr nedal exekutorovi šanci a bravurně chytil, přesto v celé zápase vázla souhra, přihrávky nám nešly a podle toho dopadl výsledek 0 : 3.

Ve druhém zápase proti obchodce bylo vidět zlepšení. Záloha udržela míč na kopačkách déle a dostávali jsme i ke střelám. Diváky pobavil i daleký výlet našeho gólmana. Problém nám dělala výšková převaha soupeře a po jednom z rohů jsme zbytečně inkasovali. Výsledek 0 : 1.

Posledním soupeřem bylo gymnázium Hostinné. To již bylo zcela vyrovnané utkání. Náš nejlepší střelec Tomáš Lupoměský šel sám na brankaře, neujala se ani jedovka Michala Struny. Z ojedinělého protiútoku jsme dostali zbytečný gól. Stále jsme mohli vyrovnat. Honza Dlauhoweský promarnil vhodný čas ke střele ve velkém vápně. Postupně jsme však začali opouštět styl naší hry, docházely síly a vyrovnat se již nepodařilo. Výsledek 0 : 2.

Všem zúčastněným děkujeme za snahu, účast i předvedený výkon zvláště chlapcům z nejvyšších ročníků, protože toto bylo jejich poslední vystoupení. Sportu zdar a kopané zvlášť.