Jak již bývá každoročním zvykem, 27. června 2018 připravili žáci 3.A a 3.B v rámci předmětu Environmentální výchovy akci „S lesníkem v přírodě“ pro žáky základních škol z Trutnova a okolí.

Programu probíhajícímu v areálu ČLA Trutnov a v městském parku se během dopoledne zúčastnilo okolo 250 žáků ze ZŠ Trutnov – Komenského, R. Frimla, Mládežnická, Náchodská a Voletiny, dále ZŠ Adršpach a Batňovice. Po přivítání za zvuků mysliveckých fanfár si žáci prohlédli naši školu. Poté absolvovali 10 naučných a soutěžních stanovišť připravených žáky ČLA za spolupráce pracovníků Lesů české republiky s. p. a Lesů a parků Trutnov s.r.o. – výroby budek pro zpěvné ptactvo, sokolnictví, dopravy dřeva železným koněm a štěpkování zbytků po těžbě, mysliveckou kynologie, poznávání přírodnin, těžbu a soustřeďování dřeva, pěstování lesa, odpady v lese, „běhací poznávačku“ a střelbu vzduchovkou. Na závěr byl pro účastníky připraven oheň s opékáním špekáčků.

Za příjemné dopoledne při poznávání lesa a přírody je třeba poděkovat všem zúčastněným – ing. Ondřejovi Jirmanovi, LČR s.p. a Lesům a parkům Trutnov s.r.o. a samozřejmě žákům 3.A a 3.B.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.