Ve čtvrtek 21.9.2017 uspořádala naše škola ve spolupráci s nadací Dřevo pro život akci Do lesa s lesníkem. Téměř 150 dětí prvního stupně základních škol z Batňovic, Úpice a Žacléře bylo rozděleno do šesti skupin, které studenti prvních ročníků naší školy provedli předem pečlivě připravenými stanovišti.

Studenti čtvrtých ročníků (lesní pedagogové) postupně seznámili malé děti s odbornou činností lesníka, co vše musí udělat, aby z malého semínka vyrostla sazenice. Jak pečovat o lesní kulturu, jak chránit les před kůrovcem a dřevokaznými škůdci, jakými způsoby lze změřit stromy a v době jejich fyzického stáří je pokácet a dřevo hospodárně využít pro běžné potřeby člověka. Dětem i jejich učitelkám se program velmi líbil. Po slavnostním zakončení této zdařilé akce si děti odnášely ne jen plno dojmů a nových poznatků, ale také si pochutnaly na velkém kombinovaném koláči. Pro naše lesní pedagogy, studenty čtvrtých ročníků, Adama Svobodu, Pavla Kroufka, Ondřeje Mikulku, Jana Vedrala, Daniela Zimu, Martina Sehnoutka, Vojtěcha Košnara, Vojtěcha Hanuse a Radka Šindlera byla tato akce jednou z posledních, neboť se jejich maturita nebezpečné blíží, a tak je na čase hluboce se ponořiti do učení. Za několikaletou vzornou reprezentaci naší školy Vám, hoši, patří velký dík. Samozřejmě tímto také děkujeme studentům nižších ročníků, kteří se této akci podíleli.

Napsali o nás:

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

csenfrdeitplsv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.