Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: RNDr. Petr Kejklíček
Vytvořeno: 11 listopad 2019

Dne 8.11.2019 jsme přivítali studenty 1. ročníku ze Střední školy gastronomie a služeb Trutnov, abychom jim předvedli něco ze zájmové činností naší školy a seznámili je nejen se školou, ale i s přilehlým parkem. Průvodcovství se chopili studenti 2. a 3. ročníků, kterým tímto děkujeme.

Číst dál
Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: Bc. Veronika Chrobáková
Vytvořeno: 27 září 2019

Cílem dnešní akce bylo ukázat dětem a jejich učitelům lesnické činnosti v praxi, představit dřevo jako obnovitelnou surovinu a les s jeho hospodářskými i sociálními souvislostmi. Po slavnostním zahájení se děti vydaly na jednotlivá stanoviště, kde na ně čekaly ukázky lesnických činností.

Číst dál
Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: RNDr. Petr Kejklíček
Vytvořeno: 26 září 2018

Za nádherného podzimního počasí proběhl dne 26.9.2018 v městském parku lesnický den s názvem  Do lesa s lesníkem. Pro zhruba 130 dětí ze ZŠ a MŠ Svobody nad Úpou, Žacléře a Mladých Buků připravila naše škola ve spolupráci s nadací Dřevo pro život několik stanovišť zaměřených na lesnickou činnost.

Číst dál
Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: Ing. Zdeněk Balcar
Vytvořeno: 27 červen 2018

Jak již bývá každoročním zvykem, 27. června 2018 připravili žáci 3.A a 3.B v rámci předmětu Environmentální výchovy akci „S lesníkem v přírodě“ pro žáky základních škol z Trutnova a okolí.

Číst dál
Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: RNDr. Petr Kejklíček
Vytvořeno: 11 červen 2018

Dne 8.6.2018 naši školu navštívila skupina 40 občanů z Hoříněvse na Královéhradecku, pro kterou naši žáci pod vedením Mgr. Milana Jiřišty připravili bohatý lesnický program prezentující činnost zájmových útvarů na škole včetně prohlídky školy a přilehlého městského parku.

Číst dál
Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: Ing. Ondřej Jirmann
Vytvořeno: 07 červen 2018

Dne 6. června naše škola prostřednictvím svých aktivních žáků pomohla s pořádáním Lesní pedagogiky pro malé školáky. Akci pořádaly Lesy Policka - Dobrovolný svazek obcí pod vedením pana Luboše Binara v okolí chatového areálu Zděřina vedle městečka Police nad Metují.

Číst dál
Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: Mgr. Marta Hamerská
Vytvořeno: 06 červen 2018

Dne 5. června 2017 se v areálu ČLA Trutnov a v přilehlé části městského parku konala akce lesnické pedagogiky „Honba za poznáním lesa“. Zúčastnilo se jí asi 350 žáků trutnovských základních škol od 1. do 5. třídy.

Číst dál
Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: RNDr. Petr Kejklíček
Vytvořeno: 11 květen 2018

Dne 10.5.2018 se konal v přírodním areálu Hájemství tradiční Den lesů , který pořádá st.podnik Lesy České republiky pro děti z mateřských školek a základních škol ze Dvora Králové nad Labem a okolí.

Číst dál
Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: RNDr. Petr Kejklíček
Vytvořeno: 23 duben 2018

Činnost trubačského, sokolnického, vábičského, včelarského kroužku, to vše obohaceno o prohlídku školy a městského parku. Tak taková byla prezentace našich  studentů při návštěvě žáčků mateřské školy z Valteřic a Horní Branné.

Číst dál
Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: RNDr. Petr Kejklíček
Vytvořeno: 18 duben 2018

Dne 16.4. 2018 byli hosty naší žáci Základní školy z Nového Města nad Metují. Naši žáci připravili pro své mladší kamarády ukázky z činnosti jednotlivých kroužků a provedli je naší školou a přilehlými prostory.

Číst dál
Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: Mgr. Milan Jiřišta
Vytvořeno: 22 září 2017

Ve čtvrtek 21.9.2017 uspořádala naše škola ve spolupráci s nadací Dřevo pro život akci Do lesa s lesníkem. Téměř 150 dětí prvního stupně základních škol z Batňovic, Úpice a Žacléře bylo rozděleno do šesti skupin, které studenti prvních ročníků naší školy provedli předem pečlivě připravenými stanovišti.

Číst dál
Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: Mgr. Milan Jiřišta
Vytvořeno: 29 červen 2017

V úterý 27. června 2017 uspořádal Dobrovolný svazek obcí DSO Lesy Policka ve spolupráci s naší školou výchovně vzdělávací akci lesní pedagogiky pro téměř 160 dětí prvního stupně základních škol z Police nad Metují, Machova, České Metuje, Suchého Dolu a Bukovic.

Číst dál

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.