Okresní přebory SŠ ve volejbale

Kategorie: Aktuality
Autor: Jiří Pavelka
Vytvořeno: 06 listopad 2018

Dne 1. 11. 2018 se družstvo chlapců ČLA zúčastnilo okresních přeborů středních škol ve volejbale, které se konaly ve sportovní hale v Hostinném. Naši školu reprezentovali tito borci: Jarda Bláha, Vojta Černý, Michal Struna, Marek Lajžner, Matěj Vyšohlíd, Alex Martinec a Pavel Slezák.

Turnaje se zúčastnila 4 družstva: ČLA Trutnov, Gymnázium Dvůr Králové nad Labem, Obchodní akademie Trutnov a SPŠ Trutnov. Již při rozcvičování hráčů bylo znát, že úroveň hry nebude vysoká, a že půjde hlavně o bojovnost, nasazení a také trochu o toleranci a shovívavost rozhodčích. Turnaj se hrál systémem „každý s každým“. Náš tým ukázal dobrý, bojovný výkon a hráči předvedli několik obětavých zákroků. Přesto jsme nakonec neuspěli, ale klukům nelze nic vytýkat, dělali, co mohli a zaslouží poděkování za předvedený výkon.

Závěrem lze s lítostí konstatovat, že dnešní, sportovně založená mládež preferuje zcela jiné sporty než volejbal. Ani při tělesné výchově na školách se volejbalu nevěnuje velká pozornost. A právě to se projevilo na tomto turnaji, a dá se říci, že celková úroveň volejbalu na těchto přeborech v poslední době klesá. Přesto jsme se rádi tohoto zápolení zúčastnili, dobře si zahráli, i se pobavili, a o to jde, být aktivní, vyhledávat pohyb a pravidelně sportovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.