Školní výlet prvního června, tedy i den dětí, prožili žáci první a druhé třídy žacléřské základní školy na výsostném území České lesnické akademie a přilehlém městském parku. Netušíc, že pořadatelská třída 3.O,C se na tento den připravovala tři měsíce v rámci vyučovacího předmětu Environmentální výchova.

Po krátkém přivítání a svačině si žacléřští žáci prohlédli hlavní budovu školy s jedinečnými sbírkami, které vystavujeme na chodbách. Následovala přednáška a praktická ukázka loveckých plemen psů, kterou si připravila Martina Turková s Lucií Hanušovou. Atraktivní stanoviště přichystala Ing. Eva Kajzarová, krajská koordinátorka lesní pedagogiky Lesů ČR, a její spolupracovník, Ing. Pekárek. Přivezli dřevěné makety známých ptáků, ptačí budky různých velikostí, učili děti rozpoznávat a napodobovat hlasy našich nejrozšířenějších ptáků. Pak děti vyráběly magnetky s obrázkem Datla černého, ptáka roku.

Následovala praktická zkouška pevnosti školní střelnice, někteří žáčci totiž stříleli ze vzduchovky poprvé, a tak jim vůbec nevadilo, že netrefili terč, zážitek je rozhodně víc. Poté se ve formě čtyřčlenných družstev vydali do městského parku na trasu s několika tematickými stanovišti. Kynologie, hlasy zvířat, rostliny, stromy, myslivost, třídění odpadu. Vyčerpaným soutěžícím dodal novou energii špekáček od skvělého řezníka pana Libora Šrola. Čekání na výsledky závodu zpestřila ukázka práce s motorovou pilou, kterou připravil Josef Verner a Daniel Mňuk. Díky Lesům ČR, Správě Krnap, Královéhradeckému kraji a ČLA si drobné ceny odnesly všechny děti. Pro nás cennější je to semínko lásky k přírodě, které snad vzklíčí a časem plody přinese.

Kromě výše uvedených donátorů, děkuji žákům 3.O,C, kteří se k akci postavili čelem a velký dík patří všem kolegům, kteří mi pomohli s touto akcí. Lesu zdar!

Děkovný dopis ze ZŠ Žacléř

Chtěla bych touto cestou poděkovat studentům tříd 3.O a 3.C České lesnické akademie v Trutnově, kteří pod vedením Mgr. Stanislava Lehkého pro naše žáky na čtvrtek 1. června připravili program.

Měli jsme možnost prohlédnout si interiér lesnické školy, kde naše děti zaujaly hlavně sbírky a trofeje. Zdejší studenti nám byli výbornými průvodci, dětem ochotně odpovídali na jejich otázky a zvládli vše odborně vysvětlit. Následovala ukázka loveckých psů. Potom už děti soutěžily ve skupinách a hned začátek byl velmi zajímavý, protože každý měl možnost vyzkoušet si střelbu ze vzduchovky. Dále měli studenti připravená jednotlivá stanoviště v parku, tady plnily děti různorodé úkoly se zaměřením na les, stromy, rostliny a zvířata v něm, ale také na ekologii. Na závěr byla pro děti připravena ukázka práce s motorovou pilou a také pohoštění u ohníčku.

Po zhodnocení soutěže dostaly všechny děti zajímavé ceny. Myslím, že naši prvňáčci a druháci odjížděli spokojení a plní dojmů. Studenti splnili svoje úkoly výborně, měli s dětmi trpělivost a snažili se.

Za ZŠ Žacléř třídní učitelka 2.A Anna Kopperová

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

csenfrdeitplskslsv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.