Dne 3. 10. 2016 vyrazila třída 4. C se svým třídním učitelem Ing. Pavlem Voborským na pětidenní výlet do Ostravy a na jižní Moravu. Program byl nabitý. Hned první den cestou do Ostravy se konala exkurze ve strojírně firmy Novotný s.r.o., která se zabývá výrobou vyvážecích souprav a nakladačů pro stavebnictví. 

Následně jsme se zajeli podívat na práci vyvážecí soupravu firmy Novotný  do lesa nedaleko závodu. Každý dostal prostor se na cokoliv zeptat, někteří si dokonce práci s vyvážecí soupravou vyzkoušeli. V Ostravě jsme strávili dvě noci v ubytovně.

V úterý 4. 10. byla dohodnuta exkurze do školícího střediska firmy Bosch Rexroth, kde jsme na skutečných hydraulických komponentech konečně někteří pochopili, jak vlastně hydraulika funguje a k čemu jednotlivé komponenty slouží.

Ve středu, cestou do jihomoravského Strachotína, jsme měli zastávku v Kopřivnici, kde proběhla exkurze v závodě Tatra. Dozvěděli jsme se mnoho z historie této automobilky, ale také spoustu informací z výroby novodobých automobilů této značky. Následovala prohlídka pracoviště, kde jsme sledovali montáž motorů i celých vozidel. Po příjezdu do strachotínského kempu, který se nachází na břehu Novomlýnských nádrží s krásným výhledem na Pavlovské vrchy, jsme se ubytovali v chatkách. Studené a deštivé počasí, které většinu týdne panovalo, mělo za následek liduprázdný kemp.

Následující den, tedy ve čtvrtek 6. 10. jsme navštívili firmu Moravia Tech a.s., slévárnu přesného lití, kde jsme prošli celou výrobou ocelových odlitků, které se odlévají do skořepinových forem.  Po příjezdu zpět do Strachotína jsme navštívili pro tuto oblast typický vinný sklípek s výkladem o výrobě vína ve vinařském podniku PPS Agro Strachotín s ochutnávkou místních vín i burčáku.

V pátek ráno jsme se  připravili na odjezd. Cestou nazpět nás však čekala ještě poslední exkurze v Libáni ve firmě UMIKOV CZ s.r.o., která vyrábí odvozní soupravy, návěsy a přívěsy nákladních automobilů pro přepravu nejen dřeva. Nejdříve jsme dostali malé občerstvení, při kterém jsme byli seznámeni s firmou, potom jsme prošli výrobní prostory, kde se upravují podvozky a provádí montáž hydraulických jeřábů a na závěr jsme se přesunuli do nedalekých Lukavic, kde se kompletně vyrábějí návěsy a přívěsy vozidel. Pak už nás čekala jen cesta domů.

Autorem článku je student 4.C Ivan Mitrus.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

csenfrdeitplsv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.