V pondělí začala třída 2.O své praxe v Krkonošském národním parku. Od školy jsme vyrazili směr Zlaté návrší. Zde jsme měli s panem strážcem sraz. Navštívili jsme mohylu Hanče a Vrbaty. Dále jsme pokračovali a řekli si něco k historii pohraničních bunkrů.

Poté na nás čekal Pančavský vodopád, kde jsme si dali krátkou pauzu na svačinu. Naše cesta pokračovala přes Pramen Labe dolů pod Labskou boudu, kde s nacházel Malý Labský vodopád. Zde i dříve stála původní Harrachova bouda, která shořela. Poté jsme již pokračovali dolů údolím až do Špindlerova Mlýnu. Povídání bylo velmi poutavé. Velmi nás překvapilo, jak bylo těžké z takovýchto lokalit vytěžovat dřevo a starat se o zdejší krajinu.
V úterý jsme se vydali k nedalekým Sklenářovicím. Zde nás měla na starost odbornice přes krkonošskou floru. Ukázala nám, jak zdejší obec dříve vypadala a proč jsou Sklenářovice v národním parku. Bylo nám vysvětleno, co vše obnáší péče o louky jako které jsou zde. Jsme se vydali pomoci s údržbou zdejších luk. Poté jsme šli na jednu z luk, kde se nejhojněji vyskytují naše orchideje. Zde jsme si také dali pauzu a nasvačili se. Následoval sestup zpět dolů. Cestou jsme narazili na vodní tůňky se skokany, pulci a dalšími orchidejemi, které rostli kolem. Poté již naše končila. Výklad byl velmi poutavý.
Ve středu se nám vydařilo počasí na maximum. Vesele jsme dali na cestu na Pomezní boudy. Zde jsme se setkali s pracovníky KRNAPu. Po pestré přednášce jsme se se vydali na vrchol Pomezních bud. Odtud jsme krásně viděli Sněžku a polská města Karpacz a Kowary. Dále jsme se dali po cestě k lovecké boudě jménem „Jana“, kde jsme si dali delší přestávku a pořádně si oddechli. Měli jsme i možnost nahlédnout do vnitřku této boudy. Podepsali jsme se do návštěvnické kroniky a pokračovali v naší cestě již na konečnou. Cestou jsme šli po „Biskupském chodníku“, který byl obnoven správou krkonošského národního parku. Na konci na nás čekal autobus a znaveni jsme spadli do sedaček.
Ve čtvrtek jsme navštívili sídlo KRNAPu ve městě Vrchlabí. Zde jsme měli přednášku v podzemní budově KRTEK. Zde jsme měli přednášku o tom proč vlastně národní park máme. Bylo to velmi zajímavé a místy zábavné. Následně si nás vzala na starost vedoucí genetické banky. Odebrali jsme se do klášterských sadů, kde jsme si řekli, co to je genetická banka a k čemu slouží. Ukázali jsme si záhony, na kterých byly různé typy horských společenstev, na které můžeme v Krkonoších narazit. Dostali jsme plánek zdejšího nádherného zámeckého parku se zdejšími rostlinnými „špeky“. Poté jsme si park prošli a ukázali si je. Poté nám dal pan profesor Jiřišta rozchod, abychom si to sami prošli a moli si něco koupit. Po rozchodu jsme se odebrali k autobusu a vyrazili zpět do Trutnova.

Třída 2.O

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

csenfrdeitplskslsv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.