Ve středu 23. června jsme se jakožto třída 3.A sešli brzy ráno na vlakovém nádraží v Trutnově. Odtud jsme se pak vlakem přesunuli do Janovic, odkud nás čekala cesta pěšky skrz Teplické skály. Jak jsme se stále více blížili ke skalám, příroda se začínala měnit.

Nejprve se začaly objevovat naprosto obyčejně vypadající pískovcové kameny obepjaté kořeny všudypřítomných smrků, které tak činily mnohdy velice zajímavé úkazy, až jsme se nakonec ocitli přímo uprostřed majestátních skalních útvarů, které čněly vysoko nad korunami stromů. Cesta to byla nejenom krásná, ale také především poučná, jelikož stezka byla často lemována naučnými cedulemi, popisujícími místní faunu, flóru a geologické složení skal. Mnoho skalních útvarů připomínalo objekty všech možných druhů, podle čehož byly nazvány. Našli jsme tam např. lebku či Smetanu u klavíru. Nakonec jsme prošli skrz celé skály a měli rozchod v Teplicích nad Metují, kde jsme si mohli např. dát jako sladkou tečku na závěr horkou čokoládu v místní kavárně. Jednalo se o další z velice povedených výletů třídy 3.A

Autor článku: Jan Lotz - student třídy 3.A

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.