Naše škola je dlouhodobě partnerem soutěže „O zlatou srnčí trofej“, kterou pořádá Okresní myslivecký spolek Trutnov z.s. Letošní ročník se konal 5. 6. 2021 v aule České lesnické akademie Trutnov.

Na soutěžící čekalo 50 testových otázek ze všech odvětví myslivosti, ale i ochrany přírody. Následná poznávací stezka vedla přilehlým parkem a děti na jednotlivých stanovištích určovaly stromy a rostliny, kůže a trofeje zvěře, myslivecké a lovecké pomůcky, plemena loveckých psů a další.

Celou stezku připravily studentky naší školy Berenika Ročková a Eliška Jagermanová. Ty také po absolvování celé soutěže dětem sdělily správné odpovědi. V kategorii A / 3.-5.třída/ zvítězila Anežka Grófová z mysliveckého kroužku Liščata - MS Hubertova výšina Čermná. V kategorii B / 6.-9.třída/ pak Antonín Hylmar soutěžící za MS Malá Sněžka Dolní Lánov. Oba budou okres Trutnov reprezentovat na národním finále, které se koná o letních prázdninách na Lopeníku v Bílých Karpatech.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.