Autor: Ing. Jiří Franc
Vytvořeno: 16 říjen 2019

Anna Bednářová z 3.E oboru Lesní mechanizátor se s velkými úspěchy věnuje střelecké disciplíně trap. Na následujících řádcích Anna hodnotí právě ukončenou sezonu 2019.

Číst dál
Kategorie: Odborné exkurze
Autor: Veronika Chrobáková
Vytvořeno: 15 říjen 2019

Naši studenti navštívili Leśny Bank Genów, kde se seznámili s možnostmi zachování genofondu místních dřevin. Dále poznali možnosti skladování osiva. Velmi zajímavá byla metoda při -196 stupňů, kdy takto skladované osivo vydrží stovky let. V závěru exkurze prošli studenti arboretum o rozloze 15 hektarů.

Číst dál
Kategorie: Aktuality
Autor: Veronika Chrobáková
Vytvořeno: 14 říjen 2019

V sobotu se v prostředí krásných hradeckých lesů konal oblíbený Den lesní techniky, letos obohacený o Festival dřeva. Nádherné počasí přilákalo mnoho návštěvníků, kteří obdivovali ukázky lesní techniky, myslivecké kynologie, sokolnictví, řezbářské umění a mnoho dalšího.

Číst dál
Kategorie: Aktuality
Autor: Veronika Chrobáková
Vytvořeno: 11 říjen 2019

Vztahy je potřeba utužovat hned od začátku a tak se pro naše žáky z třídy 1.B uspořádala seznamovací akce, kde tentokrát učitelé "negrilovali" žáky, ale všichni se společně sešli v příjemném prostředí. Jako správní lesáci, kde jinde než venku u ohně.

Číst dál
Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Josef Drobný
Vytvořeno: 09 říjen 2019

Studenti třídy 3.A Vás srdečně zvou na Hubertskou zábavu, která se bude konat v sobotu 23.11.2019 ve Společenském centru UFFO v Trutnově. K tanci a poslechu zahraje skupina 375 m.n.m. Cena lístku je 250 Kč a na stání 200 Kč. Předprodej vstupenek probíhá ve třídě 3.A nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kategorie: Aktuality
Autor: Veronika Chrobáková
Vytvořeno: 08 říjen 2019

Naši trubači své umění předvedli tentokrát v Prešově u příležitosti 9. mezinárodního studentského semináře mysliveckých trubačů, který byl spojen se setkáním ředitelů Středních lesnických škol v ČR a SR.

Číst dál
Autor: Ing. Jiří Franc
Vytvořeno: 08 říjen 2019

V pořadí 14. zahraniční stáž školských pracovníků Královéhradeckého kraje zavedla účastníky ve dnech 22. – 28. 9. 2019 na východ Francie, do regionu Burgundsko – Franche – Comté. Pod vedením náměstkyně hejtmana Mgr. Berdychové jsme navštívili město Dijon.

Číst dál
Kategorie: Kroužek vábičů
Autor: Veronika Chrobáková
Vytvořeno: 07 říjen 2019

Řád sv. Huberta se sídlem na Kuksu pořádá v rámci Svatohubertských slavností každoročně první říjnovou sobotu celostátní soutěž ve vábení jelenů. Letošní rok byl úspěšný díky našim skvělým studentům, kteří zabodovali následovně:

Číst dál
Kategorie: Aktuality
Autor: Veronika Chrobáková
Vytvořeno: 07 říjen 2019

Na Českou lesnickou akademii zavítala vzácná návštěva. Zástupci společnosti Ponsse navštívili naši školu, aby zjistili, jak u nás probíhá výuka těžebně dopravních strojů. Cílem návštěvy bylo nastavení spolupráce. Společnost Ponsse má zájem rozvíjet spolupráci v oblasti výuky.

Autor: Martin Záviška
Vytvořeno: 04 říjen 2019

Celá dlouhodobá střelecká soutěž se skládá ze 4 závodů a do celkového vyhodnocení se počítají 3 nejlepší výsledky. Střílí se malorážkou na 50 m po deseti ranách na terč lišky vsedě s oporou o lokty, na terč srnce s oporou pevné tyče, na terč kamzíka z volné tyče a na terč divočáka z volné ruky.

Číst dál

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.