Naše škola uspořádala poznávací, odborný a sportovní zájezd do Švédska a Norska, určený studentům starších ročníků. Odborný program spočíval v exkurzi do dvou firem (Husqvarna a Rottne) a v návštěvě největšího lesnického a dřevařského veletrhu na světě - Elmia Wood.

Studenti ČLA v Trutnově začali jarní blok pěstebních praxí. Naše škola podporuje progresivní způsoby řádné péče o les a jednou z modernizačních technologií, kterou jsme letos do praxí zařadili, je výsadba sazenic pomocí motorového vrtáku.

Naši zástupci navštívili partnerskou školu v Polsku, kde se domluvila další výměna studentů a učitelů, vydání česko - polského lesnického slovníku, exkurze polských studentů v ČR a v neposlední řadě spolupořádání Mistrovství Evropy v lesnické všestrannosti. 

Tradičně první březnovou neděli, která letos připadla na 6. 3. 2022, se ve středním Švédsku konal legendární lyžařský běžecký maraton Vasův běh, jehož start je v městečku Sälen a cíl ve městě Mora vzdáleném 90 km.

Jak si představujeme školu budoucnosti? V rámci projektu Erasmus + „Future of Education & Education of Future“ jsme měly možnost prožít běžný týden na střední škole v litevském Sialiuai.

O víkendu jsme mezi námi přivítali studenty z partnerské školy v Polsku. Po úvodním přivítání proběhla slavnostní večeře. Následující den jsme společně vystoupali na Sněžku, prohlédli si Luční boudu včetně pivovaru, navštívili Stezku korunami stromů a stihli jsme si zastřílet na naší střelnici.

Delegace České lesnické akademie ve složení Ing. Miloš Pochobradský, RNDr. Petr Kejklíček, Ing. Aleš Škoda a Ing. Ondřej Jirmann navštívila naši partnerskou školu v polském Rogozinieci. Účelem návštěvy bylo domluvit spolupráci lesnických škol.

Rozvíjíme zahraniční spolupráci a tak další cesta vedla tentokrát do Finska, kde Ing. Pochobradský navštívil střední lesnickou školu v Mikkeli a dále školící středisko a výrobní závod Ponsse. Cílem návštěvy bylo nastavení spolupráce.

Ve dnech 20. – 23. 10.2019 navštívila skupina gruzínských učitelů a studentů Českou lesnickou akademii v Trutnově. Spolupráce, která byla podpořena Českou rozvojovou agenturou a zorganizovaná neziskovou organizací Agora, byla zaměřena na vzájemnou výměnu zkušeností.

U příležitosti oslav 100. výročí SOŠL Banská Štiavnica obdržela Česká lesnická akademie pamětní medaili za dlouhodobou spolupráci v oblasti odborného vzdělávání studentů.

V pořadí 14. zahraniční stáž školských pracovníků Královéhradeckého kraje zavedla účastníky ve dnech 22. – 28. 9. 2019 na východ Francie, do regionu Burgundsko – Franche – Comté. Pod vedením náměstkyně hejtmana Mgr. Berdychové jsme navštívili město Dijon.

Ředitel Ing. Miloš Pochobradský a zástupce Ing. Jan Rousek navštívili jednoho z našich nejklíčovějších odběratelů dříví ze Školního polesí. Za firmu Maresch se jednání zúčastnili Václav Texl a Pavel Koláčný.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.