V úterý 29. 11. 2022 vyrazilo družstvo naší školy do Hostinného na okresní kolo ve složení: Vašek Vtelenský, Kája Hradil, Vojta Niedermertl, Ludmila Šandová. A nebylo to vůbec špatné.

Díky programu zahraniční mobility pedagogických pracovníků jsme měly možnost blíže poznat systém odborného vzdělávání ve dvou střediscích lesnické školy Esedu v Mikkeli a Peiksämäki. Obě školy nabízejí tříletý obor operátor těžebně dopravních strojů a své žáky si pečlivě vybírají.

Den díkůvzdání (Thanksgiving Day) patří mezi největší svátky v USA. Není proto náhodou, že tuto příležitost využila i paní Smithová, maminka našeho asistenta do výuky angličtiny Michaela, a přijela na návštěvu.

Náš kolega Mgr. Luděk Spíchal, Ph.D. se zúčastnil mezinárodního sympozia geometrie v matematice a různých technických a přírodovědných aplikacích za účasti odborníků z evropských i mimoevropských univerzit.

Nový díl školního časopisu nabízí opět mnoho témat. Dozvíte se zajímavosti o královně lesů, kterou je lilie zlatohlavá, zjistíte, jak si lépe zorganizovat studium, těšit se můžete na rozhovor s Břeňkem Michálkem. Dotkneme se umění, entomologie, tématu válečného konfliktu a dalších důležitých oblastí, které se týkají nás všech.

Milí příznivci a přátelé školy, dalším hostem našeho podcastu byla Ing. Lenka Vágnerová, předsedkyně správní rady Nadace Josefa a Zdeňky Vágnerových. Účelem nadace je podpora, šíření a provozování autorských děl Josefa a Zdeňky Vágnerových.

V pondělí 14.11. se třída 4. B zúčastnila školního honu v bažantnici Luhy, která patří šlechtickému rodu Kinský dal Borgo. V příjemném a krásném prostředí této bažantnice se podařilo ulovit 225 ks bažantí zvěře. Výřad byl zpestřen úlovkem orebice a bažanta královského.

Město Jaroměř vyhlašuje výběrové řízení č. 54/2022 na obsazení pracovního místa referent/ka odboru životního prostředí MěÚ Jaroměř, pro území obce s rozšířenou působností, pro správní činnost v lesním hospodářství a myslivosti.

Lyžařská škola v areálu Mladé Buky nabízí studentům zimní brigádu. Jsme areál se zaměřením na rodinné lyžování a od toho se odvíjí i naše klientela v lyžařské škole - česky mluvící zájemci o výuku. Občas se k nám zatoulá i začínající lyžaři a snowboarďáci z Německa a Holandska (anglicky mluvící).

Mysliveckými fanfárami, nástupem Hubertovy družiny a úvodními slovy Huberta a Diany začala ve společenském centru UFFO v sobotu 5.11.2022 tradiční Hubertská zábava. Její nedílnou součástí byla také bohatá tombola. O dobrou náladu všech přítomných se postarala hudební skupina GENY.

Správa Krkonošského národního parku hledá dva vhodné kandidáty na pozici Lesní. Předpokládaný nástup 1. 3. 2023. Přihlášky do 30. 11. 2022 do 12:00. Bližší informace poskytne uchazečům Mgr. Dušan Havlík (tel.: 731 190 243, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) Více v přiloženém souboru.

Školní hon třídy 4. A se konal v krásném prostředí bažantnice v Černíkovicích, která se nachází kousek od Rychnova nad Kněžnou a nabízí bohaté možnosti loveckého vyžití. Tato bažantnice patří pod správu Kolowratů. Na výřadu leželo 134 ks bažantí zvěře.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

Tento web používá technické cookie, které zajišťují základní technickou funkčnost webu a analytické cookie od Google Analytics, které využíváme pro generování anonymních statistik o používání našeho webu. Tyto informace využíváme pouze pro interní potřeby a dále je s nikým nesdílíme.