Jarní praxe začaly

Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Ondřej Jirmann
Vytvořeno: 10 duben 2018

Konečně počasí dovolilo a paní Zima se dala na ústup. V minulém týdnu hned po Velikonocích nastoupili na praxe naši žáci.

Nejprve se pustili do úklidu těžebních zbytků, aby mohli být v následujících dnech holiny obnovovány vlastním sadebním materiálem, který si pěstujeme v lesní školce. Na holiny sázíme sazenice smrku ztepilého, javoru klenu, modřínu opadavého a jedle bělokoré. Dřevinu buk lesní ve většině případech uměle obnovovat nemusíme, protože se vykytuje ve velkém množství přirozeně. Někteří žáci si také vyzkouší vyvětvování smrkových porostů ve fázi tyčovin až nastávajících kmenovin. To nám pomáhá, ke zlepšení kvality dřeva a také jako ochrana proti škodám (ohryz) jelení zvěří. Další fotky z průběhu praxí budou postupně doplňovány.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.