Zemřel Ing. Jan Bucek

Kategorie: Aktuality
Autor: ČLA Trutnov
Vytvořeno: 01 únor 2018

Všem přátelům naší školy jsme nuceni oznámit smutnou zprávu. Dne 27. ledna 2018 zemřel ve věku 90 let náš bývalý kolega Ing. Jan Bucek. Na naší škole působil od 1.9.1960 do 31.12.1988. Více v nekrologu PhDr. Jiřího Uhlíře. Čest jeho památce.

Nekrolog PhDr. Jiřího Uhlíře

Zemřel Ing. Jan Bucek ve věku 90 let. Celkem čtyři měsíce po svých devadesátých narozeninách zemřel po dlouhé nemoci v rodinném kruhu v sobotu 27. ledna 2018 v Trutnově emeritní středoškolský profesor Střední lesnické školy Trutnov (SLŠ 1960-1988) pan Ing. Jan Bucek, narozený 23. září 1927 v Praze. Obsáhlejší jubilejní medailonky o něm přinesla naše Lesnická práce v roce 1992, na straně 350 s 1 foto, a naposledy k jeho loňským devadesátinám vizte Lesnická práce 2017, září, č. 9, strana 619, 1 foto.

Nic nelze měnit na našem zhodnocení: Ing. Jan Bucek, emeritní středoškolský profesor nauky o lesním prostředí a pěstování lesa na SLŠ Trutnov, autor odborných studií, překladů a učebních textů, si během let u svých žáků vydobyl neformální autoritu pro své hluboké znalosti, odbornou náročnost i lidský přístup. Byl mezi prvními absolventy trutnovské SVLŠ (maturita 1949), kteří úspěšně vystudovali LF ČVUT v Praze a kde působil jako asistent na katedře pěstování lesa od 1.5. 1952 do února 1956. Čtyři léta působil jako polesný na polesí Oráčov u tehdejšího LZ Petrohrad na Žatecku. Posléze 28 roků vyučoval na SLŠ Trutnov od 1. září 1960 do 31.12. 1988. Na škole byli manželé, lesní inženýři Jan a Jana Buckovi, vůbec prvním manželským učitelským párem a hodně oblíbeným a uznávaným. Zde přivedl na vysokou.úroveň zejména nauku o lesním prostředí. Přísný a náročný k sobě i ke druhým učil své studenty vědecké metodice a kritickému myšlení. Patřil k středoškolským učitelům, na které nelze zapomenout. Ing. Janu Buckovi děkujeme za vše pozitivní, co vykonal pro naše lesnictví a lesnické školství. Podle jeho osobního přání se s ním koncem ledna 2018 rozloučila jen jeho rodina. Čest jeho památce!

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.