Třída 4. OC na představení Romeo a Julie

Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Iva Rosenbergová
Vytvořeno: 31 leden 2018

Dne 16. ledna se naše třída 4. OC vydala na celodenní výlet do hlavního města Prahy. Nejdůležitější náplní dne bylo divadelní představení Romeo a Julie. Představení ztvárnili slavní i méně známí herci.

Novodobé pojetí tohoto celosvětově známého díla, plné dvojsmyslů, vtipů, narážek a zábavných scén nadchlo nejen mladší, ale i starší generace. Jedna z nejlépe propracovaných rolí byla chůva mladičké Julie. Opatrovatelka s mírnými sklony k alkoholismu sypala vtipy i dvojsmysly z rukávu. Věta: „Jdu ukradnout žebřík, aby ti mohl Romeo v noci ukrást věnec“ zazněla v našem kolektivu ještě mnohokrát.
Hned po dech beroucím vystoupení v nádherném Vinohradském divadle jsme svůj volný čas strávili výletem po nejznámějších památkách. Na Václavském náměstí jsme obdivovali slavnou sochu sv. Václava, na náměstí Míru strávili čas prohlížením architektury a procházkou po parku s již vykvetlou třešní.
Každopádně jsme si všichni výlet užili na 100% a budeme na tyto chvíle rádi vzpomínat.
Jako poslední věc bychom rádi poděkovali panu profesoru Havířovi, který nám sehnal lístky do divadla. Dále naší třídní, paní profesorce Rosenbergové, jež nás celý den doprovázela a nakonec našemu vzornému panu řidiči, který nás i přes nepřízeň počasí bezpečně dovezl tam i zpátky domů. Děkujeme i vedení školy, že nám umožnilo zhlédnout toto světově známé představení.
Za třídu 4. OC napsali: Monika Janečková, Ondřej Mikulka, Martina Turková

Foto v článku a úvodníku - Romeo a Julie - Divadlo na Vinohradech - fotograf Viktor Kronbauer.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.