Těžební praxe na Školním polesí

Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Ondřej Jirmann
Vytvořeno: 10 říjen 2017

Ve čtvrtek 14. září začaly těžební praxe třetích ročníků oboru lesnictví. Na praxi, která trvá 3 týdny, nastoupil jako první ročník 3.A. První den si žáci opakují technologické a pracovní postupy, pravidla bezpečnosti práce při těžbě dříví a také si přebírají nářadí.

 

V dalších dnech vykonávají samotnou praxi. Žáci jsou rozděleni do několika skupin. Dvě skupiny pracují ve výchově porostů do 40. let věku. Další dvě skupiny pracují v mýtních porostech, kde provádějí výběr a tím porost uvolňují pro přirozenou obnovu. Poslední skupina společně s LKT se věnuje těžbě nahodilé, kterou způsobila větrná smršť ze dne 11. srpna. Poslední den celého bloku je věnován měsíční údržbě motorových pil, údržbě nářadí a celkovému zhodnocení praxí. Ročník 3.B na těžební praxi nastoupí 6. října. Další fotografie z praxí budou postupně přidávány.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.