Odborná exkurze třídy 2.E

Kategorie: Odborné exkurze
Autor: Mgr. Petra Adamcová
Vytvořeno: 11 červen 2019

Dne 6. 6. 2019 navštívili žáci 2.E Elektrárnu Poříčí II a Muzeum bratří Čapků v Malých Svatoňovicích. Exkurze započala v Elektrárně Poříčí II. Jedná se o tepelnou elektrárnu, která se nachází na okraji města Trutnova v místní části Poříčí.

Do provozu byla uvedena v roce 1957. Elektrárna zásobuje teplem město Trutnov a jeho okolí, disponuje parní sítí o délce 38 km a horkovodní sítí o délce 35 km.

Naším dalším cílem bylo Muzeum bratří Čapků nacházející se v malebné obci Malé Svatoňovice ležící v područí Jestřebích hor, které spisovatel Karel Čapek zasadil do knihy Devatero pohádek. Muzejní expozice byla založena v roce 1946 a je umístěna v rodném domě Čapkových.

V obou případech bychom chtěli poděkovat za poutavý odborný výklad.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.