Další kolo Fomeicupu se konalo v neděli 22. 5. v Dnešicích u Plzně a naše střelkyně nesměly chybět. Ve stále nabitější konkurenci se děvčata opět neztratila. Klára Ticháčková se v kategorii juniorek, i celkově, umístila na skvělém 3. místě s nástřelem 386 bodů. Martina Ticháčková byla s nástřelem 364 bodů na 5. místě.

Tým našich střelců se o víkendu zúčastnil I. kola dlouhodobé soutěže ve střelbě Fomeicup 2022 v Jičíně. V kategorii juniorek se na prvním místě umístila naše Klára Ticháčková a na druhém místě Martina Ticháčková. V kategorii juniorů se v tvrdé konkurenci vedlo nejlépe Václavu Ulvrovi na 9. místě.

Hlavní náplní Pracovního kroužku/fiktivní firmy PRAK byla příprava na veletrh fiktivních firem, který se konal 27. 4. v Liberci. Zde si mohli účastníci z ČR i Polska prohlédnout naše výrobky a blíže se seznámit s naší činností.

Střeleckou soutěží O pohár starostky Valdic se rozjel kolotoč malorážkových závodů K4M, do kterých zasáhnou i naděje ČLA Trutnov. V sobotu 9. 4. na střelnici pod vrchem Zebínem střelcům počasí opravdu nepřálo.

Prvním letošním střeleckým závodem byl Celostátní přebor ČMMJ ve střelbě ze vzduchovky, který se konal 26. 3. v Mříčné. Ačkoli je pro naše děvčata střelba ze vzduchovky pouze doplňkovou disciplínou ke střelbě z malorážky, zvládla soutěž nad očekávání.

Ve dnech 25. až 27.3.2022 se konal v krásných prostorách zámku v Kostelci nad Černými lesy 8. ročník Mezinárodní akademické soutěže v mysliveckém troubení a vábení jelenů, kde nemohli chybět naši zástupci.

V březnu 2022 členové pracovního kroužku/fiktivní firmy PRAK opravili poškozenou zídku za garážemi, uklidili prostranství mezi VOŠ a DM, naštípali a srovnali dřevo u školního altánu a pomohli panu Mikulkovi s opravou sklepních dvířek pro bývalého ředitele RNDr. Štycha. Započata byla také výroba velikonočních ozdob.

Členové mysliveckého kroužku, kteří si nejlépe poradili ve znalostním testu zaměřeném na mysliveckou zoologii, biologii, lov a stopařství, vyrazili za odměnu do Poněšic na sbírání shozů.

V únoru členové pracovního kroužku společně s ostatními studenty pomáhali při rekonstrukci školní střelnice. Dále jsme připravovali prostor nové výrobní dílny, ve které se bude zpracovávat především dřevo.

Na začátku nového roku jsme uklízeli prořezávky porostů za školní jídelnou. Poté jsme pomáhali při čištění velice prašného prostoru uvnitř střelnice. Následoval úklid papíru z půdy školy a jeho třídění pro účely sběru.

Vznikl nový zájmový kroužek - Rybářský kroužek pod vedením Ing. Josefa Drobného. Studenti jsou vedeni ke kladnému vztahu k přírodě, pomáhají na výlovech, při vysazování plůdku ryb a zdokonalují své rybářské znalosti a dovednosti.

Hlavní náplní pracovního kroužku v měsíci říjnu byla pokračující stavba altánu. Nejprve nám ze školního polesí přivezli dřevo, které jsme si sami nařezali a obrousili. Prkna jsme použili na střechu a trámy na boční kostru zábradlí.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

This website uses cookies to provide services, personalize ads and analyze traffic. By using this website, you agree to this.