Náš první aktivní včelařský rok ukázal, jak je důsledná péče o včelstva schopna kompenzovat i velmi nepříznivý průběh počasí. V podletí byla 3 včelstva dokrmena 20 kg roztoku cukru na včelstvo.

Během října a listopadu proběhlo léčení Varidolem, které se projevilo na výsledcích rozboru vzorků minimálním počtem roztočů. Včelstva přezimovala na 3 nástavcích vcelku uspokojivě, ale jarní rozvoj probíhal pomalu vzhledem k chladnému počasí, takže byla včelstva přikrmována medocukrovým těstem. Pozdní nástup vegetace a chladno v době kvetení nektarodárných rostlin zapříčinil slabou a opožděnou snůšku. Hlavní medobraní tak bylo posunuto a výnos okolo 10 kg medu na včelstvo se v porovnání s ostatními včelaři v okolí ukázal jako lepší průměr. Pokračující nepříznivé počasí v plném létě zapříčinilo absenci medovice a slabší aktivitu včel. Vzhledem k malým zásobám bylo další medobraní vypuštěno a zásoby včelstvům ponechány. V srpnu se nejsilnější včelstvo vyrojilo, ale bohužel se nepodařilo z roje vytvořit další včelstvo. Včelstva byla zredukována na 3 nástavky a dokrmena 20 kg cukrového roztoku. Covidová opatření ve školství bohužel zapříčinila minimální účast žáků při provozu školní včelnice.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

This website uses cookies to provide services, personalize ads and analyze traffic. By using this website, you agree to this.