Bílá Třemešná byla ve středu 13. 12. 2017 cílem našeho autokaru a místem konání turnaje středních škol v šachu družstev. Do soutěže byli nominováni ti nejlepší podle výsledků ze školní ho kola a dlužno dodat, že oproti turnaji ve škole bylo vidět znatelné zlepšení. Zvláště Petr Adam přijížděl plný optimismu po víkendovém tréninku.

Ale soupeři byli lepší. Skončili jsme na druhém místě za kluky z gymnázia, kteří hrají šachy závodně za Trutnov. Při tom druhá partie Martina Synka byla nadějná, když v průběhu partie mohl získat dámu protihráče. I Jakub Rybka dokázal svého soupeře zatlačit, ale bohužel přehlédl jedno tahový mat, kterým mohl partii ukončit. Jeho sok pak přesnou hrou nepřipustil žádné problémy a nedal Jakubovi již žádnou další šanci. Protože byl náš tým složen ze všech ročníků, má perspektivu dalšího zlepšování a růstu. Je jen nutné hrát a nevzpomenout si na šachy jen před soutěží. Všem níže jmenovaným děkujeme za účast.