Po roce k nám opět zavítal Matematický klokan a pro ty, kteří se nebojí matematiky a nepřináší jim noční můry, přinesl náklad matematických úloh. Není vůbec jednoduché vypořádat se s různě obtížnými úlohami, vyžadujícími spíše než komplikované a zdlouhavé výpočty vhled, důvtip a určitou míru invence.

Podotkněme, že zaškrtnutí určitého řešení znamená v této soutěži nejen možný bodový zisk, ale také riziko ztráty bodů v případě volby chybné varianty. V letošním roce se s nástrahami nejlépe vypořádal Pavel Žák z 2. A, kterému se podařilo nasbírat 69 bodů. I druhé (resp. třetí) místo obsadili studenti 2. A, jmenovitě Michal Kollert (64 bodů) a Vladimír Šír (59 bodů). Nejlepší účastnicí letošního klání se pak stala Anna Novákové z 2. B, které se podařilo nasbírat 56 bodů. Všichni účastníci soutěžili v kategorii Junior (tj. studenti 1. a 2. ročníků SŠ), kde maximální možný bodový zisk činil 120 bodů. Všem účastníkům děkujeme za ochotu a vynaložené úsilí. Doufejme, že i pro ně byla soutěž v určité míře obohacením (alespoň intelektuálním). S pozdravem hop HOP HOP.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

This website uses cookies to provide services, personalize ads and analyze traffic. By using this website, you agree to this.