Díky vstřícnosti firmy Křenek Forest Service s.r.o. měla naše škola možnost navázat spolupráci s výrobcem strojů na těžbu dřeva světové značky Ponsse. Ve dnech 26. - 28. 9. 2018 se uskutečnilo první úspěšné jednání v sídle společnosti Vieromä ve Finsku.

Česká výprava zastoupená spolumajitelkou firmy Křenek Forest Service s.r.o. Lucií Křenkovou, redaktorkou časopisu Lesnická práce Natalií L. Raevou, Mgr. Lenkou Paťavovou a dalšími třemi významnými zákazníky se spolu s německými partnery zúčastnila bohatého programu.

Po úvodní prezentaci byla podrobnou komentovanou prohlídkou představena celá výrobní hala. Stali jsme se svědky situace, při které bylo německým zákazníkům umožněno zkontrolovat svůj  stroj přímo na výrobní lince. Poté se naskytla možnost vyzkoušet stroje přímo v terénu, kde zkušení operátoři ověřují funkčnost vyrobených strojů v praxi. Po náležité kontrole v provozu jsou stroje teprve odesílány zákazníkovi.

Posledním zastavením bylo logistické centrum, které je schopno vyřídit tisíce objednávek náhradních dílů denně expedovaných do celého světa.

Velmi zajímavou zkušeností bylo nahlédnutí do historie a odkazu zakladatele společnosti, jež se stala přední firmou v oblasti řešení těžby dřeva, vycházející vždy z metody řezání na přesnou délku. Cesta Einari Vidgréna od syna farmáře po úspěšného podnikatele a průmyslovou vedoucí osobnost je příběhem úspěchu, který nemá obdoby. Životní postoje, přátelská atmosféra, čestnost a důvěra jsou patrné v jeho odkazu na každém kroku dodnes.

Jsme velice potěšeni, že i dva zástupci z řad studentů budou mít příležitost na jaře 2019 v rámci pracovní stáže strávit dva týdny v této jedinečné společnosti.

 

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

This website uses cookies to provide services, personalize ads and analyze traffic. By using this website, you agree to this.