V rámci zahraničního zájezdu navštívili studenti třetích ročníků na konci školního roku Korsiku, ostrov ležící v západní části Středozemního moře.

Po trajektu z italského Livorna do Bastie na Korsice začalo desetidenní putování po tomto překrásném ostrově, kde studenti poznávali vysoké skalnaté hory, nádherné moře a úžasná korsická města či městečka. Postupně navštívili přístav Saint Lorent, městečko Nonzu s černou pláží, přístav Porto s blízkou nádhernou naučnou stezkou Spelunga, červené skalní útesy Calanches. Dále ze sedla Col de Vergio podnikli túru na vrchol Paglio Orba ( 2525 m n.m.). Z měst navštívili hlavní město Korsiky Ajaccio ( rodiště Napoleona Bonaparte), Calvi ( údajné rodiště Kryštofa Kolumba), Propriano s kouzelnými plážemi a úžasné starobylé Bonifacio, které mohli vidět i z moře při plavbě na lodi. Pomyslnou třešničkou na cestovatelském dortu bylo několik hodin strávených v masívu Bavella s kaskádami Polischellu. Byl to skutečně krásný zájezd, který skončil po několikahodinové cestě zpět domů přes Itálii, Švýcarsko , Rakousko a Německo úspěšně v Trutnově. Postupně dodáme fotografie od různých účastníků zájezdu.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

This website uses cookies to provide services, personalize ads and analyze traffic. By using this website, you agree to this.