posted by: Ing. Jiří Franc
Created: 16 October 2019

Anna Bednářová z 3.E oboru Lesní mechanizátor se s velkými úspěchy věnuje střelecké disciplíně trap. Na následujících řádcích Anna hodnotí právě ukončenou sezonu 2019.

Read more
posted by: Veronika Chrobáková
Created: 15 October 2019

Naši studenti navštívili Leśny Bank Genów, kde se seznámili s možnostmi zachování genofondu místních dřevin. Dále poznali možnosti skladování osiva. Velmi zajímavá byla metoda při -196 stupňů, kdy takto skladované osivo vydrží stovky let. V závěru exkurze prošli studenti arboretum o rozloze 15 hektarů.

Read more
posted by: Veronika Chrobáková
Created: 14 October 2019

V sobotu se v prostředí krásných hradeckých lesů konal oblíbený Den lesní techniky, letos obohacený o Festival dřeva. Nádherné počasí přilákalo mnoho návštěvníků, kteří obdivovali ukázky lesní techniky, myslivecké kynologie, sokolnictví, řezbářské umění a mnoho dalšího.

Read more
posted by: Veronika Chrobáková
Created: 11 October 2019

Vztahy je potřeba utužovat hned od začátku a tak se pro naše žáky z třídy 1.B uspořádala seznamovací akce, kde tentokrát učitelé "negrilovali" žáky, ale všichni se společně sešli v příjemném prostředí. Jako správní lesáci, kde jinde než venku u ohně.

Read more
posted by: Ing. Josef Drobný
Created: 09 October 2019

Studenti třídy 3.A Vás srdečně zvou na Hubertskou zábavu, která se bude konat v sobotu 23.11.2019 ve Společenském centru UFFO v Trutnově. K tanci a poslechu zahraje skupina 375 m.n.m. Cena lístku je 250 Kč a na stání 200 Kč. Předprodej vstupenek probíhá ve třídě 3.A nebo na emailu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

posted by: Veronika Chrobáková
Created: 08 October 2019

Naši trubači své umění předvedli tentokrát v Prešově u příležitosti 9. mezinárodního studentského semináře mysliveckých trubačů, který byl spojen se setkáním ředitelů Středních lesnických škol v ČR a SR.

Read more
posted by: Ing. Jiří Franc
Created: 08 October 2019

V pořadí 14. zahraniční stáž školských pracovníků Královéhradeckého kraje zavedla účastníky ve dnech 22. – 28. 9. 2019 na východ Francie, do regionu Burgundsko – Franche – Comté. Pod vedením náměstkyně hejtmana Mgr. Berdychové jsme navštívili město Dijon.

Read more
posted by: Veronika Chrobáková
Created: 07 October 2019

Řád sv. Huberta se sídlem na Kuksu pořádá v rámci Svatohubertských slavností každoročně první říjnovou sobotu celostátní soutěž ve vábení jelenů. Letošní rok byl úspěšný díky našim skvělým studentům, kteří zabodovali následovně:

Read more
posted by: Veronika Chrobáková
Created: 07 October 2019

Na Českou lesnickou akademii zavítala vzácná návštěva. Zástupci společnosti Ponsse navštívili naši školu, aby zjistili, jak u nás probíhá výuka těžebně dopravních strojů. Cílem návštěvy bylo nastavení spolupráce. Společnost Ponsse má zájem rozvíjet spolupráci v oblasti výuky.

posted by: Martin Záviška
Created: 04 October 2019

Celá dlouhodobá střelecká soutěž se skládá ze 4 závodů a do celkového vyhodnocení se počítají 3 nejlepší výsledky. Střílí se malorážkou na 50 m po deseti ranách na terč lišky vsedě s oporou o lokty, na terč srnce s oporou pevné tyče, na terč kamzíka z volné tyče a na terč divočáka z volné ruky.

Read more

To personalize content and ads, to provide social media features and analyzing our traffic, we use cookies. For information about how to use our Web site, we share with our partners for social media, advertising and analytics. Partners can combine this data with other information that you have provided or acquired as a result of using their services.