V sobotu 18. září 2021 si pracovníci České lesnické akademie Trutnov, absolventi a četní hosté připomněli úctyhodných šest dekád, po které se ve Svobodě nad Úpou připravují na svou nelehkou profesi budoucí lesní dělníci.

Jak se na začátku 1. ročníku navzájem lépe poznat? Studenti 1.C si odhlasovali, že to půjde nejlépe na horách, které obklopují naše středisko ve Svobodě. Z Pece pod Sněžkou jsme v pondělí 20.9 ráno vystoupali Javořím dolem kolem Thámových bud až vrchol Černé hory.

ASAT a Lesy ČR hledají nové rozhodčí, a zvou vás na proškolení nových rozhodčích v disciplíně lovecký parkúr dne 3.10.2021 od 10:00 hodin na střelnici Vráž u Komorního Hrádku. Je Vám více než 18 let, nebo Vám v příštím roce 18 bude, využijte jedinečné příležitosti! Účast na školení je ZDARMA.

Ve dnech 15.-16. 9. se v Kostelci n/Černými lesy uskutečnilo národní kolo již XI. ročníku soutěže Young People in European Forests. Dvoudenního klání se zúčastnilo 18 týmů z celé republiky, z toho byly jen dvě střední lesnické školy a zbytek připadal na ZŠ a gymnázia.

Všem studentům, absolventům, kamarádům a přátelům školy oznamujeme velmi smutnou zprávu. Dnes nás navždy opustil bývalý ředitel školy Mgr. Jan Korbelář.

V sobotu 11.9.2021 se konaly Dny evropského dědictví 2021, kterých byla součástí i Česká lesnická akademie Trutnov. Slavnostního zahájení se ujali naši trubači, o vystavenou lesní techniku se starali kolegové ze Svobody, studenti a další kolegové zajišťovali lesní pedagogiku na stanovišti u sekvojovce obrovského.

Ve dnech 11. -12. 9. 2021 členové České lesnické akademie v Trutnově vynikajícím způsobem reprezentovali naši školu v jednom z nejnáročnějších běhů, který se koná na území ČR. Vltava Run je 360 km dlouhý, štafetový závod, který se běží od pramene Vltavy až do Prahy.

V letošním roce včelařský kroužek v Trutnově velmi úspěšně včelařil. Podařilo se nám vyprodukovat 80kg medu a včelnici jsme rozšířili o jedno nové včelstvo. Úspěchem je též neustálý zájem o tuto prospěšnou činnost u nových studentů.

Delegace České lesnické akademie ve složení Ing. Miloš Pochobradský, RNDr. Petr Kejklíček, Ing. Aleš Škoda a Ing. Ondřej Jirmann navštívila naši partnerskou školu v polském Rogozinieci. Účelem návštěvy bylo domluvit spolupráci lesnických škol.

V sobotu se konal Myslivecký den 2021 ve Skalici, na kterém zajišťovala program mimo jiné naše škola. Lesní pedagogika, ukázky troubení a vábení, to vše předvedli naši skvělí studenti, kterým tímto děkujeme za aktivitu. Zpětná vazba od návštěvníků je pro nás důkazem, že se program líbil.

Dnes 1.9.2021 proběhlo v parku za školou slavnostní zahájení školního roku 2021/2022 v Trutnově. Při této příležitosti byli odměněni studenti s výbornými studijními výsledky a ti, kteří v minulém školním roce skvěle reprezentovali naši školu na různých soutěžích.

Dne 2. 9. 2021 proběhl v Liberci šestý společný vzdělávací seminář a zároveň setkání expertní skupiny k projektu KOMPETENCE 4.0, který na naší škole běží druhým rokem. Již brzy vám představíme nové fiktivní firmy.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

This website uses cookies to provide services, personalize ads and analyze traffic. By using this website, you agree to this.