Autor: Ing. Jiří Franc
Erstellt: 16 Oktober 2019

Anna Bednářová z 3.E oboru Lesní mechanizátor se s velkými úspěchy věnuje střelecké disciplíně trap. Na následujících řádcích Anna hodnotí právě ukončenou sezonu 2019.

Weiterlesen
Kategorie: Odborné exkurze
Autor: Veronika Chrobáková
Erstellt: 15 Oktober 2019

Naši studenti navštívili Leśny Bank Genów, kde se seznámili s možnostmi zachování genofondu místních dřevin. Dále poznali možnosti skladování osiva. Velmi zajímavá byla metoda při -196 stupňů, kdy takto skladované osivo vydrží stovky let. V závěru exkurze prošli studenti arboretum o rozloze 15 hektarů.

Weiterlesen
Kategorie: Aktuality
Autor: Veronika Chrobáková
Erstellt: 14 Oktober 2019

V sobotu se v prostředí krásných hradeckých lesů konal oblíbený Den lesní techniky, letos obohacený o Festival dřeva. Nádherné počasí přilákalo mnoho návštěvníků, kteří obdivovali ukázky lesní techniky, myslivecké kynologie, sokolnictví, řezbářské umění a mnoho dalšího.

Weiterlesen
Kategorie: Aktuality
Autor: Veronika Chrobáková
Erstellt: 11 Oktober 2019

Vztahy je potřeba utužovat hned od začátku a tak se pro naše žáky z třídy 1.B uspořádala seznamovací akce, kde tentokrát učitelé "negrilovali" žáky, ale všichni se společně sešli v příjemném prostředí. Jako správní lesáci, kde jinde než venku u ohně.

Weiterlesen
Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Josef Drobný
Erstellt: 09 Oktober 2019

Studenti třídy 3.A Vás srdečně zvou na Hubertskou zábavu, která se bude konat v sobotu 23.11.2019 ve Společenském centru UFFO v Trutnově. K tanci a poslechu zahraje skupina 375 m.n.m. Cena lístku je 250 Kč a na stání 200 Kč. Předprodej vstupenek probíhá ve třídě 3.A nebo na emailu Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!.

Kategorie: Aktuality
Autor: Veronika Chrobáková
Erstellt: 08 Oktober 2019

Naši trubači své umění předvedli tentokrát v Prešově u příležitosti 9. mezinárodního studentského semináře mysliveckých trubačů, který byl spojen se setkáním ředitelů Středních lesnických škol v ČR a SR.

Weiterlesen
Autor: Ing. Jiří Franc
Erstellt: 08 Oktober 2019

V pořadí 14. zahraniční stáž školských pracovníků Královéhradeckého kraje zavedla účastníky ve dnech 22. – 28. 9. 2019 na východ Francie, do regionu Burgundsko – Franche – Comté. Pod vedením náměstkyně hejtmana Mgr. Berdychové jsme navštívili město Dijon.

Weiterlesen
Kategorie: Kroužek vábičů
Autor: Veronika Chrobáková
Erstellt: 07 Oktober 2019

Řád sv. Huberta se sídlem na Kuksu pořádá v rámci Svatohubertských slavností každoročně první říjnovou sobotu celostátní soutěž ve vábení jelenů. Letošní rok byl úspěšný díky našim skvělým studentům, kteří zabodovali následovně:

Weiterlesen
Kategorie: Aktuality
Autor: Veronika Chrobáková
Erstellt: 07 Oktober 2019

Na Českou lesnickou akademii zavítala vzácná návštěva. Zástupci společnosti Ponsse navštívili naši školu, aby zjistili, jak u nás probíhá výuka těžebně dopravních strojů. Cílem návštěvy bylo nastavení spolupráce. Společnost Ponsse má zájem rozvíjet spolupráci v oblasti výuky.

Autor: Martin Záviška
Erstellt: 04 Oktober 2019

Celá dlouhodobá střelecká soutěž se skládá ze 4 závodů a do celkového vyhodnocení se počítají 3 nejlepší výsledky. Střílí se malorážkou na 50 m po deseti ranách na terč lišky vsedě s oporou o lokty, na terč srnce s oporou pevné tyče, na terč kamzíka z volné tyče a na terč divočáka z volné ruky.

Weiterlesen

So personalisieren Sie Inhalte und Anzeigen, Social-Media-Funktionen zur Verfügung zu stellen und unser Verkehr zu analysieren, verwenden wir Cookies. Weitere Informationen darüber, wie unsere Website zu nutzen, die wir mit unseren Partnern für Social Media, Werbung und Analytik teilen. Partner können diese Daten mit anderen Informationen kombinieren, die Sie zur Verfügung gestellt haben oder als Folge erworben ihre Dienste zu nutzen.