Kroužek vábičů

Kroužek byl založen v roce 2004 studentem Josefem Kaprasem, který seznámil několik málo zájemců o tuto nádhernou mysliveckou dovednost. Po odchodu J. Kaprase se studenti dále věnovali vábení jelenů a stále se mezi studenty předávala štafeta vedení kroužku až do současnosti.

Cílem kroužku vábení jelenů (napodobování hlasu jelena v říji) je seznámit studenty, vábiče s hlasovými projevy jelenů v říji, a aby vábiči byli schopni jelena v říji přivábit nebo donutit k odezvě. Dalším cílem kroužku je, aby vábiči, kteří mají odvahu předvést vábení jelenů na veřejnosti, reprezentovali školu na soutěžích jako je např. Národní soutěž juniorských vábičů na Kuksu, Mezinárodní akademická soutěž v mysliveckém troubení a vábení jelenů či na Mistrovství ČR na Ohradě. Na těchto soutěžích se trutnovští vábiči dostali na špičku v ČR díky své píli a odhodlání se věnovat tomuto krásnému mysliveckému umu. Největším úspěchem byl zatím postup Marka Peikera na Mistrovství Evropy, kde v únoru 2014 obsadil vynikající 10. místo.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.