Obory vzdělávání

Lesnická škola poskytuje střední vzdělání v oboru lesnictví jak prezenční, tak dálkovou formou studia. Ostatní obory lze studovat pouze v prezenční formě studia a jsou ukončené závěrečnou nebo maturitní zkouškou. Vyšší odborné lesnické vzdělání lze studovat v denní a kombinované formě studia, které je ukončené absolutoriem.

Proč studovat na Lesárně

Nabízíme šest pádných důvodů, proč studovat na Lesárně. Existuje ještě spousta dalších důvodů proč studovat na naší škole. Přidej se k nám a zjisti, které důvody to jsou. Lesnická škola je tou správnou volbou pro tebe.

Dlouholetá tradice

Jsme lesnická škola s dlouholetou tradicí a zároveň moderním přístupem k výuce. Náš zkušený pedagogický tým tě perfektně připraví na státní maturitu.

Dobré uplatnění

Nabízíme ti kvalitní výuku cizích jazyků, což oceníš především na zahraničních praxích. S námi se na trhu práce neztratíš. Jako náš absolvent rychle najdeš uplatnění.

Simulátory

Zapaříš si v moderně vybavené učebně se simulátory pro výuku harvestorových technologií a naučíš se pracovat s harvestorem a vyvážecí soupravou.

Získaná osvědčení

Během studia získáš zdarma u vybraných oborů řidičský průkaz skupiny B, C a T, zbrojní průkaz nebo oprávnění pro práci s motorovou pilou a křovinořezem.

Zájmové kroužky

Svůj volný čas využiješ smysluplně, protože naše nabídka zájmových kroužků je opravdu pestrá. S námi se po skončení vyučování rozhodně nudit nebudeš.

Stipendium

Naše lesnická škola ti pro učňovský obor Lesní mechanizátor nabízí jednorázový příspěvek 3.000 Kč a dále stipendium až 3.000 Kč měsíčně a 8.000 Kč ročně.

Lesárna Trutnov

Naše lesnická škola má 165 letou tradici. Jako jediná lesnická škola v České republice zajišťuje výuku operátorů těžebně dopravních strojů. Úzce spolupracujeme s lesnickými fakultami a zahraničními lesnickými školami. Město Trutnov je bránou Krkonoš, ve kterých se nachází náš nejstarší národní park s nejvyšším vrcholem ČR Sněžkou. Hlavní budova se nachází v blízkosti centra města Trutnova na okraji krásného a dendrologicky velmi významného městského parku. Sídlo Školního polesí najdete v Horním Starém Městě. Další důležitou součástí je středisko ve Svobodě nad Úpou, kde probíhá výuka učňovských oborů.

Čtvrteční dopoledne dne 25. 10. bylo pro studenty 2. E poněkud netradiční. Své lavice postupně proměnili v lavice parlamentní, kinosál či loď s uprchlíky. Učili se argumentovat a dohodnout se, tvořili, hráli a především sledovali jeden životní příběh.

Zástupci společnosti Post Bellum si pro ně připravili vzdělávací a zážitkový workshop nazvaný Doma a jinde. Tato společnost, která nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století, zaznamenala v rámci svého projektu Paměť národa životní pouť  Židovky Evy Kalinové a zapracovala ji do jedinečné mozaiky ilustrující atmosféru Československa třicátých let.

Druháci si vyzkoušeli, jak funguje zastupitelská demokracie (rozdělili se do jednotlivých stran, zvolili svého předsedu, společně sepsali projev, hlasovali). Postupně také sledovali vzestup antisemitismu a xenofobie ve společnosti. Ve druhé části tuto složitou dobu prožívali z pohledu jednotlivce a mladou Evu nakonec doprovázeli i na její strastiplné cestě do Palestiny. Z pozice těch, kteří rozhodují o životech jiných, se najednou ocitli v kůži uprchlíka pod palbou.

Příležitost prožít skutečný příběh znovu nám přináší jedinečnou možnost zabránit hrůzám, k nimž došlo a na mnoha místě ve světě stále dochází. Společnosti Post Bellum patří za její smysluplnou práci velký dík stejně jako Mgr. Marcele Molnárové za dotažení zajímavého nápadu až k realizaci akce.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.