Lesnická škola

Lesnická školaNaše lesnická škola má 165 letou tradici. Lesnická škola poskytuje střední vzdělání v oblasti lesnictví a ochrany přírody v učebních a maturitních oborech ukončených závěrečnou a maturitní zkouškou. Vyšší odborné lesnické vzdělání je ukončené absolutoriem. Jako jediná lesnická škola v České republice zajišťuje výuku operátorů těžebně dopravních strojů. Úzce spolupracujeme s lesnickými fakultami a zahraničními lesnickými školami.

Kde nás najdete

Lesnická školaHlavní budova se nachází v ulici Lesnická 9 v blízkosti centra města Trutnova. Lesnická škola je na okraji krásného a dendrologicky velmi významného městského parku. Sídlo školního polesí najdete v ulici K Bělidlu 478. Další důležitou součástí je středisko ve Svobodě nad Úpou v ulici Horská 134, kde probíhá výuka učňovských oborů. Město Trutnov je bránou Krkonoš, ve kterých se nachází náš nejstarší národní park s nejvyšším vrcholem ČR Sněžkou.

Střelecký kroužek

Kategorie: Zájmové kroužky
Vytvořeno: 06 listopad 2016

Zájemci o střelectví z řad žáků naší školy mají možnost realizovat svou zálibu účastí na činnosti střeleckého kroužku, který má na škole dlouholetou tradici a to střelbě ze vzduchových zbraní. Mladí střelci se věnují např. pravidlům bezpečného zacházení se zbraní, základům oborové

legislativy, balistice, nauce o zbrani, samozřejmě zásadám praktické střelby, výkladu a prevencí nejčastějších chyb a vyhodnocování terčů.

Trutnov

Iniciativa žáků 3.A dala podnět k zahájení činnosti zájmového kroužku. Práce započaly v březnu 2015. Prostor vzduchové střelnice bylo nejprve nutno zbavit starých a nefunkčních věcí. Poté následovala oprava zdí (zejména té čelní, která nesla četné stopy neúspěšných zásahů) a celá místnost se kompletně vymalovala. Následovalo připevnění dřevotřískových desek, na které se umístily lapače diabolek. Nejvíce odborné a řemeslné práce bylo zapotřebí při opravě střeleckých pultů.

K celkovému zvelebení prostoru vzduchové střelnice přispěla výzdoba. Podařilo se zde téměř dokonale vyobrazit podobu jelena a divočáka. Mysliveckou tematiku představují rovněž trofeje jelena, daňka a srnců, které jsou umístěny na zdech podél místnosti. Také vhodně zvolené plakáty střelných zbraní přispívají k navození té správné atmosféry.

Věřím, že tento prostor bude další ukázkou šikovnosti a nápaditosti žáků České lesnické akademie.

Závěrem je nutno poděkovat vedení školy za finanční příspěvek, bez které by tato akce nemohla být realizována. Poděkování rovněž patří za pomoc  p. Vláškovi, p. Záviškovi a žákům - Adam Šťastný, Jiří Bartoň, Filip Kučera, Jan Havlíček, Dominik Derner, Marek Šebela, Václav Holý, Jan Bajer, Miloslav Kahoun, Richard Kudílek, Jindřich Kopřiva, Ondřej Mikulka.

Svoboda nad Úpou

Členové se schází pravidelně 1x týdně ve čtvrtek od 16:30 do 17:30 v tunelové střelnici situované pod budovou internátu ve Svobodě nad Úpou. Střeleckými instruktorem je Mgr. Stanislav Lehký. Svou náplň  čerpají střelecká setkání z metodiky, která byla zpracována v roce 1986 Správou pro výchovu a vzdělávání pracovníků lesního a vodního hospodářství Benešov. Jejím spolutvůrcem byl i dlouholetý vychovatel tehdejšího lesnického učiliště ve Svobodě nad Úpou pan Jaroslav Fejkl.

Vyvrcholením roční činnosti bývá jarní kulový víceboj žáků. Střelecký kroužek má k dispozici 12 vzduchových pušek s otevřenými mířidly Slávia 630/631 a 8 sportovních malorážek ZKM 452 s otevřenými mířidly a veškeré příslušenství tunelové střelnice.

Posláním tohoto zájmového útvaru je umožnit žákům poznání, že střelectví není jen exkluzivním koníčkem pro bohaté nebo zábavou agresivních jedinců, ale přínosnou formou trávení volného času. K dosažení určité střelecké výkonnosti je nezbytný stejně tak určitý talent, jako odpovědnost, suma odborných znalostí, přesnost, soustředění, pohybová koordinace a vytrvalost – tedy vlastnosti oceňované v osobním i profesním životě člověka.

Vyšší odborné studium - Lesnictví

Naše lesnická škola nabízí tříleté studium, které je zakončené absolutoriem s právem používat titul DiS za jménem. Lesnická škola přijímá absolventy gymnázií a středních odborných škol s maturitou. Na vyšší odborné škole lze studovat v denním studiu, ale i ve studiu kombinovaném při zaměstnání. Odborná složka vzdělání vytváří vědomostní základ pro formování odborného lesnicko-ekologického a biologického názoru.

Číst dál

Proč studovat u nás

1Jsme lesnická škola s dlouholetou tradicí a zároveň moderním přístupem k výuce. Náš zkušený pedagogický tým tě perfektně připraví na státní maturitu.

2Nabízíme ti kvalitní výuku cizích jazyků, což oceníš především na zahraničních praxích. S námi se na trhu práce neztratíš. Jako náš absolvent rychle najdeš uplatnění.

3Zapaříš si v moderně vybavené učebně se simulátory pro výuku harvestorových technologií a naučíš se pracovat s harvestorem a vyvážecí soupravou.

4Během studia získáš zdarma u vybraných oborů řidičský průkaz skupiny B, C a T, zbrojní průkaz nebo oprávnění pro práci s motorovou pilou a křovinořezem.

5Svůj volný čas využiješ smysluplně, protože naše nabídka zájmových kroužků je opravdu pestrá. S námi se po skončení vyučování rozhodně nudit nebudeš.

6Naše lesnická škola ti pro učňovský obor Lesní mechanizátor nabízí jednorázový příspěvek 3.000 Kč a dále stipendium až 3.000 Kč měsíčně a 8.000 Kč ročně.

7Existují ještě spousta dalších důvodů proč studovat na naší škole. Přidej se k nám a zjisti, které důvody to jsou. Lesnická škola je tou správnou volbou pro tebe.

Prezentační video školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.