Druhý krok projektu EMOC

Kategorie: Projekt EMOC
Autor: Bc. Veronika Chrobáková
Vytvořeno: 02 prosinec 2020

Dalším druhým krokem je popis požadavků na dovednosti pro obsluhu těchto strojů. Bude připravena šablona, ​​která pro každý ze tří vybraných typů strojů sestaví dovednosti potřebné pro bezpečný a efektivní provoz příslušného stroje.

Každý partner přispěje ke sběru dat vlastní zkušeností od obsluhy cvičných strojů. Hodnocení bude doplněno kritérii pro hodnocení dovedností, která se v současné době používají v každé organizaci pro hodnocení dovedností účastníků nebo testovaných. Tyto činnosti jsou povinné, protože evropský certifikát obsluhy strojů bude integrovat standardy dovedností a kritéria hodnocení, která se již v některých evropských zemích používají, proto je nutné identifikovat a popsat dostupné standardy dovedností pro konkrétní typy strojů.

Následně budou zmapovány a porovnány standardy dovedností v různých zemích. To bude základem společných jmenovatelů standardů dovedností, přičemž se bude usilovat o nejvyšší možný standard kompetencí pro obsluhu strojů. Práce bude koordinována KWF (Kuratorium für Waldarbeit und Forsttechnik eV). KWF je výzkumná instituce zaměřená na praxi, která má za cíl přispět prostřednictvím aplikovaného výzkumu a přenosu znalostí k zajištění dlouhodobé udržitelnosti v lesnictví.

Konečný katalog požadavků na dovednosti sestaví KWF. Výsledkem budou pracovní dokumenty pro následné projektové aktivity. Dne 15.9.2020 a 29.10.2020 proběhly videokonference, ve kterých byly projednány výstupy, finanční čerpání projektu a organizace práce druhé části projektu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.