Regionální kolo YPEF

Kategorie: Aktuality
Autor: Bc. Ing. Ivana Veselá Matějková
Vytvořeno: 11 duben 2018

10. dubna se v aule školy konalo regionální kolo mezinárodní soutěže Young People in European Forests (YPEF). Soutěžního klání se zúčastnilo 11 družstev ze 3 krajů: Libereckého, Pardubického a Královéhradeckého.

Po písemném testu a poznávání přírodnin dosáhlo na 1. příčku, v kategorii mladších žáků, družstvo z Gymnázia Bohuslava Balbína Hradec Králové v zastoupení: Dan Čičovský, Kateřina Marešová a Anežka Zamouřilová. Družstvo získalo celkem 33 bodů ze 40 možných. V kategorii starších žáků zvítězilo družstvo naší školy ve složení: Monika Janečková, Ondřej Mikulka a Veronika Steklá s celkovým počtem 33,5 b. Oba vítězné týmy budou zanedlouho naši spádovou oblast reprezentovat na kole národním, ze kterého vzejde celkový republikový vítěz. Ten poté postoupí do mezinárodního kola, které se pro letošní ročník koná v Litvě. Přejeme hodně štěstí!

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.