Divadélko pro školy

Kategorie: Aktuality
Autor: Mgr. Petr Havíř
Vytvořeno: 07 březen 2018

V úterý 6. 3. 2018 na ČLA Trutnov zavítali herci z Divadélka pro školy z Hradce Králové. Jejich divadelní představení Fenomén Karel Čapek aneb od Dášeňky ke zkáze světa je souborem několika ukázek z díla nejslavnějšího prvorepublikového spisovatele a dramatika.

V šedesáti minutách herci Tomáš Klement a Alexander Andrejs přiblížili zajímavou formou studentům ČLA Trutnov z 1. a 2. ročníků dílo a myšlenky Karla Čapka, dovedně využívali improvizaci a originálně spolupracovali s diváky z akademie.

Představení začalo úryvkem z komedie Loupežník, kde loupežník a myslivec soupeří o lásku krásné slečny Mimi z publika, diváky zaujala i dramatizace povídky básník z detektivních Povídek z jedné kapsy, či protiválečná hra Bílá nemoc. Představení pak vrcholilo hrou Adam stvořitel, kde mladý anarchista Adam selhává při tvorbě nového světa, když starý předtím zničil. Studentky a studenti odměnili představení Divadélka dlouhotrvajícím zaslouženým potleskem.

Zajímavostí je, že Divadélko pro školy z Hradce Králové patří k nejvytíženějším hereckým souborům v ČR. Během 11 let své existence odehrálo více než 10 000 představení pro děti a mládež. Pro školu je dobrou vizitkou, že oba herci si pochvalovali kázeň, spolupráci publika a prostředí v aule. Divadelní pásmo Karel Čapek může být pro všechny inspirací a vstupním krokem k dalšímu seznámení s rozsáhlým dílem tohoto východočeského spisovatele. Děkujeme vedení školy, že nám umožnilo pozvat Divadélko a zhlédnout toto představení, poděkování patří i všem studentům, kteří se podíleli na organizaci celé akce.

Autoři článku: Mgr. Petra Adamcová, Mgr. Petr Havíř

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.