Včelařský kroužek při ČLA Trutnov úspěšně nabral nové členy. Nemění se jen včelařská základna, ale na podzim došlo také k „tiché výměně matek“, vedoucí včelařského kroužku Jaroslav Křížek předal žezlo svému mladšímu kolegovi Tomáši Kadlecovi.

Za veškerou obětavou práci, kterou Jaroslav pro kroužek i mimo kroužek věnoval včelám a hlavně včelařskému vzdělávání tímto děkujeme. Nový vedoucí kroužku se silně chopil otěží a již na podzim zasvěcoval nové členy do práce ve včelách. Po slabším včelařském roce 2018 se nám podařilo doplnit naší včelnici o jeden oddělek, který jsme vytvořili z jediného včelstva, které přežilo zimu 2017/2018. Druhý oddělek kroužku věnoval garant této zájmové činnosti na naší škole Ing. Aleš Škoda, zimujeme tedy tři silné oddělky. Věříme, že včelařský rok 2019 bude úspěšný a na med bohatší. Podzim již přináší snižování venkovních teplot a včely se již plně připravují na zimní čas, my však nepolevujeme a příští týden pojedeme na Mezinárodní včelařskou výstavu do Olomouce. Již teď se moc těšíme na nové postřehy, které si z této akce odneseme.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.