Mezinárodní kolo YPEF 2017

Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Tomáš Herčík
Vytvořeno: 03 říjen 2017

Ve dnech 27. – 30. 9. se v maďarské Šoproni uskutečnilo Mezinárodní kolo YPEF (Young people in european forests). S potěšením můžeme říci, že již potřetí za sebou byl výběr České republiky reprezentován studenty ČLA Trutnov, kteří zvítězili v červnovém Národním kole v Kostelci nad Černými lesy.

První den byli studenti rozlosováni do tříčlenných družstev, která byla tvořena mixem zástupců z jednotlivých států. Aby soutěž byla atraktivní, část soutěží probíhala v takto nalosovaných týmech a část v týmech jednotlivých národů. Postupně týmy absolvovaly jednotlivé disciplíny (testy, poznávačky, prezentace), ve kterých se nasčítávaly body, jejichž součtem pak byli určeni vítězové. V týmech jednotlivých národů byla vyhlašována pouze první tři místa, kde zvítězil domácí tým. „V namixovaných týmech“ stojí za zmínku skvělé umístění Jana Messnera, který společně se studentkou z Rumunska a studentem z Polska, obsadil skvělé druhé místo! Poděkování patří nejen jemu, ale i jeho týmovým kolegům Lence Barnetové a Matoušovi Hrubanovi! Příští rok se mezinárodní kolo koná v Litvě. Berte to, milí studenti jako výzvu a zkuste se přihlásit i vy! Stačí jen vytvořit tříčlenný tým a pustit se s chutí do soutěže! YPEF není jen soutěžení, ale i poznání studentů z jiných zemí, seznámení se s kulturou pořadatelské země, s výlety po památkách a zážitky na celý život! Lenko, Honzo a Matouši, díky za vzornou reprezentaci a skvěle strávený čas!

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.