Silva Regina očima účastníka

Kategorie: Odborné exkurze
Autor: Bc. Josef Kvasničák
Vytvořeno: 12 duben 2018

Ode dne 8. 4. do 12.4. tohoto roku probíhal za obrovského zájmu veřejnosti na brněnském výstavišti veletrh zaměřený na lesní a zemědělskou techniku a zpracování biomasy Techagro.

Reprezentativní pavilon „Z“ byl vyčleněn lovecké a myslivecké tématice a lesní pedagogice. Jeho středu dominovaly stánky Lesů České republiky s. p. V jednom z nich se vystřídaly lesnické školy z celé republiky. Skupina z naší školy ve složení Iva Marková, Ota Kučera, Michal Kloz a Libor Smejkal svými krátkými výstupy výtečně dokreslovala příjemnou atmosféru od neděle 8. 4. do úterý 10. 4. 2018. Lovecké fanfáry zaznívaly samostatně, a protože hudebníci hrají podle not, nebyl problém vystoupit i s trubači z ostatních škol.

U našeho stánku se zastavovali zájemci o studium na lesnických školách, odborná veřejnost a sympatizanti s lesem a ochranou přírody. Nejvíce nás však zaujala vzájemná sounáležitost. Lesáci jsou jedna rodina. Veletrh navštívili absolventi ze všech koutů republiky, kam je život zavál a všichni vzpomínali zákonitě podle věku více či méně nostalgicky na mladá léta strávená na škole.

Lesy České republiky s. p. pečují nejen o přírodu a les, ale i o vztahy všech, kteří se o ně starají. Součástí této výstavy bylo i podepsaní Akčního plánu Lesní pedagogiky na další období. Motto celé akce „Lesník má les rád“. Děkujeme státnímu podniku LČR, že jsme se mohli zúčastnit tohoto veletrhu a přispět k jeho úspěchu svým malým podílem.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.