Dne 10.9.2017 navečer odjeli dva ročníky České lesnické akademie Trutnov na týdenní sportovní kurz do Vysokých Tater. Noční rychlík Slovakia nás přes noc zavezl do zmíněné oblasti, posledních asi 15 km jsme jeli objednaným autobusem až na horskou chatu.

Naše ubytování nám doporučili pracovníci Tatranského národního parku – horská chata J. A. Komenského, která stojí přímo na magistrále v nadmořské výšce téměř 1000 m a přímo za chatou se zvedají štíty Západních Tater a před chatou je nádherný pohled na celou hřebenovou partii Národního parku Nízké Tatry. Všichni jsme si pochvalovali stravu a postupně jsme zvyšovali naše výpravy do okolí. Vysokohorská turistika zde je na nejvyšší možné úrovni z bývalého Československa a tak jsme postupně prošli dolinu Jamnickou, Úzkou, Račkovou a zdatní členové zdolali Rysy (2499m), Kriváň (2495m), Jakubina (2194m), Velké Hincovo pleso, Popradské pleso a další. Každý večer jsme si udělali táborový oheň a na závěr kurzu někteří navštívili V Demanovské dolině krápníkovou jeskyni a druhá skupina si léčila únavu v termálních lázních Tatralandia. Správci chaty byli s námi spokojeni a tak jsme jen neradi odjížděli domů. Zážitek pro nás byla cesta supermoderním vlakem Pendolino, který dosahoval rychlosti až 160 km/hod.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

csenfrdeitplsv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.