V Mongolsku, vzdálené to asijské zemi,  již několik let probíhá významný lesnický projekt na pomoc a rozvoj lesního hospodářství podporovaný Českou rozvojovou agenturou. Hlavními lesnickými aktéry této pomoci jsou vystudovaní lesní inženýři, jejichž odborné vzdělání se započalo na naší almamater viridis.

Ředitel projekt Ing. Richard Slabý( absolvent 1979) UHUL, lesničtí experti  Ing. Martin Smola ( absolvent 1980), Ing Miloš Pařízek ( absolvent  1994), Ing. Marek Šidlák ( absolvent 1998), dva lesničtí pedagogové Ing. Václav Bažant Ph. D. ( absolvent 1993) z ČZU Praha a  Ing. Aleš Škoda( absolvent 1993) z ČLA Trutnov spolu s dalšími lesnickými odborníky se v letošních letních měsících  podíleli na úspěšném pokračování lesnického projektu v Mongolsku. V lesním družstvu Domogt Sharyn Gol pokračovaly práce spojené s obnovou a výchovou lesů. V rámci projektu byly vybudovány dvě lesní školky na produkci obalovaného sadebního materiálu, byl obnoven les na více jak 18 hektarech modelových ploch. Součástí projektu byly odborné semináře zaměřené na základní lesnické disciplíny. Školení probíhala jednak přímo v místě lesního družstva a jednak na Darchanské lesnické universitě, s kterou naše spolupracuje  již od roku 2013. Mongolští pedagogové, studenti  a pastevci byli úspěšně proškoleni jak pěstovat sadební materiál v lesních školkách, vysazovat nový les a jak nové výsadby řádně ochraňovat. Věříme, že tato lesnická pomoc nastartuje v mongolských devastovaných lesích hospodářské principy přinášející místním lidem dlouhodobý užitek z lesa.  Děkujeme tímto našemu milému kolegovi A. Škodovi za vzornou reprezentaci naší školy. Pokud by někdo měl zájem nasát trochu atmosféry z této pro nás exotické země neváhejte navštívit kabinet Ing. Škody a on vám velmi ochotně a rád zapěje nějakou lidovou mongolskou píseň.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

csenfrdeitplsv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.