Dne 19.5.2018 pořádala Českomoravská myslivecká jednota z.s. a Okresní myslivecký spolek Žďár nad Sázavou na střelnici Světnov 2. závod CZUB Tour ve střelbě z kulové zbraně.

Rozsah závodu

1. závod – střelba na běžícího kňoura. Závodník drží kulovou zbraň (ráže 222 Rem až 9,3) v loveckém postoji a ihned po zavolání může nahodit zbraň. Střídá se běh zprava doleva a zleva doprava. Poloha střelce je vestoje bez opory, vzdálenost terčů 50 m, šířka průseku 10 m, rychlost průjezdu terčů 4 m/s (čas průjezdu průsekem 2,5 sekundy) a střílí se dvě pětiranné položky (10 výstřelů).

2. závod – lovecká kulová střelba – gongy. Střílí se na vzdálenost v rozmezí 50 až 200 metrů v čase 120 sekund na 5 výstřelů. Střelec střílí po jednom výstřelu na každý z pěti gongů. Gongy jsou umístěny celkem na třech stojanech. Na prvních dvou stojanech jsou umístěny dva gongy (vpravo gong o průměru 20 cm, vlevo gong o průměru 10 cm). Na třetím stojanu je umístěn pouze jeden gong o průměru 20 cm. Střelec střílí dvě rány na gongy prvního stojanu v poloze vestoje s oporou o vysokou trojnožku. Pak mění polohu, klekne si a střílí na dvojici gongů na druhém stojanu opět s oporou o vysokou trojnožku. Poslední výstřel střílí vleže s oporou o nohu vysoké trojnožky na nejvzdálenější gong o průměru 20 cm na třetím stojanu.

3. závod – lovecká kulová střelba – kulová rychlopalba. Střelec střílí celou položku 5 ran na gong o průměru 10 cm ve vzdálenosti 70 – 170 m (přesně není známo) v poloze vsedě na židli s pevnou oporou zbraně v čase 45 sekund. Ředitel soutěže byl ing. Antonin Čech a hlavní rozhodčí Milan Bláha. Vyhodnocení soutěže se provádělo dle konečného dosaženého výsledku (maximum 200 bodů – 20 výstřelů) ve třech výkonnostních kategoriích: zlatá (90 % a více), stříbrná (75 – 89,9 %) a bronzová (do 74,9 %).

Střelecký kroužek České lesnické akademie, který je podporován podnikem Lesy České republiky měl v soutěži jednoho závodníka – Přemek Macl – student 3. B. Obsadil 4. místo ve stříbrné kategorii. Tento víkend se střelecký kroužek zúčastní Celostátního přeboru ČMMJ v Kroměříži v disciplínách L4K a Lovecké kombinaci.

České myslivosti a lovecké střelbě zdar!

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

csenfrdeitplsv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.