Dne 21.4.2018 pořádala Českomoravská myslivecká jednota z.s. a OMS Písek tři střelecké závody na střelnici Provazce. Střelecký kroužek České lesnické akademie podporovaný podnikem Lesy České republiky, zde měl dva zástupce.

Naši žáci se zúčastnili těchto závodů

  • Přemysl Macl – běžící kňour, K4M a Compak sporting
  • Michal Kloz – běžící kňour a K4M

První závod „I. kolo CZUB TOUR – běžící kňour“ je závod, kdy střelec střílí na pohyblivý terč kňoura (FITASC pro loveckou kombinaci) na průseku kulovou zbraní. Zbraň drží střelec v loveckém postoji vestoje bez opory a ihned po zavolání může nahodit zbraň. Střídá se běh zprava doleva a zleva doprava. Střílí se jedna položka po deseti ranách. Terč se pohybuje rychlostí 4 m/s ve vzdálenosti 50 m v průseku šířky 10 m. Druhý závod „Okresní přebor K4M“ – kulový čtyřboj malorážkou 4 x 10 ran v čase 6 minut na terč: lišky vsedě s oporou loktů, srnce s oporou pevné tyče, kamzíka s oporou volné tyče, kňoura z volné ruky. Třetí závod „Okresní přebor v Compak sportingu (CS)“ – střílí se brokovnicí na asfaltové terče stoupající, padající, vzdalující se, přibližující se, vysoké, zajíc, atd. Celkem byly dvě položky, v každé se střílelo na 25 terčů.

Výsledky našich závodníků

  • Běžící kňour CZUB: 2. místo – Přemek Macl – 79 bodů, 18. místo - Michal Kloz – 51 bodů
  • K4M: 2. místo – Přemek Macl – 397 bodů, 14. místo – Michal Kloz – 383 bodů
  • Compak sporting: 4. místo – Přemek Macl – 32 bodů

Naším střelcům děkujeme za reprezentaci a přejeme přesnou mušku do dalších závodů. České myslivosti a lovecké střelbě zdar!

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

csenfrdeitplsv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.