První letošní závod ze seriálu Sellier § Bellot Match se pořádal dne 14.4.2018 na střelnici Bzenec. Pískový povrch střelnice a terče africké zvěře tak trochu připomínalo safari. Na této střelnici také trénovaly speciální jednotky armády vysílané na mise například do Afghánistánu.

Lovecká kulová střelba (LKS) se střílí ve třech kategoriích: OPEN, 222/223 (omezené zvětšení na 14 x a zalepená točítka puškohledu) a LAIK (delší čas na zaujetí polohy a možnost použití dálkoměru). Disciplíny, terče a polohy jsou shodné pro všechny kategorie. Závod probíhal tak, že se střílelo po skupinách 10 – 12 střelců na pěti střelištích. Na prvním střelišti se střílelo 5 ran na terč antilopy skákavé ve vzdálenosti 70 m vstoje s podporou volné tyče. Na druhém střelišti byl ve vzdálenosti 200 m gong o průměru 10 cm, kde se střílela rychlopalba, tj. 5 ran v čase 90 sekund se zaujetím polohy vleže s oporou zbraně. Na třetím střelišti probíhal kulový trap – po dvou výstřelech z pěti různých poloh na terč prasete bradavičnatého ve vzdálenosti 250 m. Čtvrté střeliště představovalo střelbu 5 ran z posedu na terč buvolce běločelého ve vzdálenosti 300 m. Na posledním, pátém střelišti se střílelo 5 ran na gongy o průměru 20 cm, které byly umístěny v pěti vzdálenostech (170 – 300 m). Celý závod je dobrou průpravou k získání střeleckých dovedností, které myslivci využijí při vlastním lovu.

Závodu se zúčastnil student České lesnické akademie Přemysl Macl – 3.B, který je podporován Lesy České republiky a Pavel Macl. Oba soutěžili v kategorii LAIK a umístili se na 4. a 5. místě. Ředitelem soutěže byl Miroslav Náhlík, hlavní rozhodčí Petr Valchař. České myslivosti a lovecké střelbě zdar!

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

csenfrdeitplsv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.