Střelecké závody v Jičíně

Autor: Mgr. Pavel Macl
Vytvořeno: 10 duben 2018

Dne 7.4.2018 pořádali Střelecká komise OMS Jičín a sportovně střelecký klub číslo 785 Zebín na střelnici pod Zebínem Veřejný závod ve střelbě z malorážky K4M.

Soutěžilo se v disciplínách

  • Terč lišky, 1 x 10 ran, vsedě s oporou loktů.
  • Terč srnce, 1 x 10 ran, vstoje s oporou pevné tyče.
  • Terč kamzíka, 1 x 10 ran, vstoje s oporou volné tyče.
  • Terč kňoura, 1 x 10 ran, vstoje bez opory.

Střílelo se na redukované mezinárodní terče na vzdálenost 50 m, limit 6 minut. Závod byl rozdělen na kategorie: junioři, kde nás reprezentovali: Adéla Smolíková – 1.B, Anna Minarčíková – 2.O, Jan Vedral – 3.O a dva závodníci podporovaní Lesy České republiky Michal Kloz – 3.A a Přemek Macl – 3.B., senioři, veteráni – trenér Pavel Macl, dámy a adepti OMS Jičín. V kategorii juniorek se umístila na prvním místě Adéla Smolíková s nástřelem 391 bodů, 4. místo Anna Minarčíková s nástřelem 365 bodů. V kategorii juniorů získal první místo Přemek Macl s nástřelem 399 bodů a vytvořil tak národní juniorský rekord , druhé místo Michal Kloz s nástřelem 387 bodů, 5. místo Jan Vedral s nástřelem 354 bodů. V kategorii veteránů získal třetí místo Pavel Macl s nástřelem 362 bodů. Absolutním vítězem soutěže se stal Přemek Macl se ztrátou jednoho bodu z 400 možných (osobní rekord). Ředitelem soutěže byl Ing. Josef Kraus, hlavní rozhodčí Josef Kraus. A co na závěr? Upřímná gratulace a velký dík za reprezentaci školy. České myslivosti a lovecké střelbě zdar!

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.