Akademická soutěž v mysliveckém troubení a vábení jelenů

Autor: RNDr. Petr Kejklíček
Vytvořeno: 18 březen 2019

Ve dnech 15. až 17.3.2019 se konal v krásných prostorách zámku v Kostelci nad Černými lesy 4. ročník mezinárodní Akademické soutěže v mysliveckém troubení a vábení jelenů.

Mezi studenty ze středních lesnických škol České republiky, Slovenska a Polska a lesnických fakult Prahy a Brna patřila naše školy mezi nejpočetnější skupinu a naši studenti se v této prestižní soutěži určitě neztratili. Vynikajícího úspěchu dosáhl v kategorii vábičů začátečníků Patrik Bialoň (1.OC), který byl v této kategorii mezi 19 vábiči nejlepší a zvítězil. V kategorii vábičů pokročilých student Jakub Beran (4.B) získal mezi 20 vábiči této kategorie skvělé 2. místo zabezpečující postup na Mistrovství Evropy juniorů , které se koná v rakouském Salzburgu.

I další naši vábiči se umístili v první desítce (Jakub Šec a Vojtěch Myška z 1.A a David Zikmund ze 4.B), což je určitě velkým úspěchem a  příslibem do budoucnosti. A co naši trubači? V těžké konkurenci určitě výkonnostně nezklamali , i když tentokrát žádný soubor ani jednotlivec nepostoupil do finále. Za zmínku ale určitě stojí umístění Vojtěcha Myšky z 1.A, který skončil v kategorii lesnici na 8. místě (22 účastníků) a byl nejlepší ze všech středoškoláků. Všem patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.