Ve dnech 15. až 17.3.2019 se konal v krásných prostorách zámku v Kostelci nad Černými lesy 4. ročník mezinárodní Akademické soutěže v mysliveckém troubení a vábení jelenů.

Mezi studenty ze středních lesnických škol České republiky, Slovenska a Polska a lesnických fakult Prahy a Brna patřila naše školy mezi nejpočetnější skupinu a naši studenti se v této prestižní soutěži určitě neztratili. Vynikajícího úspěchu dosáhl v kategorii vábičů začátečníků Patrik Bialoň (1.OC), který byl v této kategorii mezi 19 vábiči nejlepší a zvítězil. V kategorii vábičů pokročilých student Jakub Beran (4.B) získal mezi 20 vábiči této kategorie skvělé 2. místo zabezpečující postup na Mistrovství Evropy juniorů , které se koná v rakouském Salzburgu.

I další naši vábiči se umístili v první desítce (Jakub Šec a Vojtěch Myška z 1.A a David Zikmund ze 4.B), což je určitě velkým úspěchem a  příslibem do budoucnosti. A co naši trubači? V těžké konkurenci určitě výkonnostně nezklamali , i když tentokrát žádný soubor ani jednotlivec nepostoupil do finále. Za zmínku ale určitě stojí umístění Vojtěcha Myšky z 1.A, který skončil v kategorii lesnici na 8. místě (22 účastníků) a byl nejlepší ze všech středoškoláků. Všem patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.